כיצד להגדיר את הגדרות מטעין האתחול של GRUB2

אובונטו ורוב הפצות לינוקס האחרות משתמשות כעת במטעין האתחול GRUB2. באפשרותך לשנות את הגדרותיה לבחירת מערכת הפעלה ברירת מחדל, להגדיר תמונת רקע ולבחור כמה זמן GRUB ייספר למטה לפני אתחול אוטומטי של מערכת ההפעלה המוגדרת כברירת מחדל.

הגדרנו את GRUB2 באובונטו 14.04 כאן, אך התהליך אמור להיות דומה להפצות לינוקס אחרות. יתכן והתאמת אישית את הגדרות GRUB המקוריות על ידי עריכת קובץ menu.lst שלו בעבר, אך התהליך שונה כעת.

יסודות התצורה של GRUB2

קשורים: GRUB2 101: כיצד לגשת ולהשתמש במעמי האתחול של הפצת לינוקס שלך

GRUB2 אינו משתמש בקובץ menu.lst. במקום זאת, קובץ התצורה הראשי שלו הוא קובץ /boot/grub/grub.cfg. עם זאת, אתה לא צריך לערוך את הקובץ ביד! קובץ זה מיועד לשימוש עצמו בלבד של GRUB2. זה נוצר באופן אוטומטי על ידי הפעלת הפקודה update-grub כשורש - במילים אחרות, על ידי הפעלת sudo update-grub באובונטו.

הגדרות ה- GRUB שלך נשמרות בקובץ / etc / default / grub. ערוך קובץ זה כדי לשנות את הגדרות GRUB2. סקריפטים נמצאים גם בספריה /etc/grub.d/. לדוגמה, באובונטו יש כאן סקריפטים המגדירים את ערכת הנושא המוגדרת כברירת מחדל. יש גם סקריפט os-prober הבודק את הכוננים הקשיחים הפנימיים של המערכת עבור מערכות הפעלה מותקנות אחרות - Windows, הפצות לינוקס אחרות, Mac OS X וכן הלאה - ומוסיף אותם אוטומטית לתפריט של GRUB2.

כאשר אתה מריץ את הפקודה update-grub, GRUB משלב באופן אוטומטי את ההגדרות מקובץ / etc / default / grub, את הסקריפטים מספריית /etc/grub.d/ וכל השאר, ויוצר / boot / grub / grub. קובץ CFG שנקרא בעת האתחול.

במילים אחרות, כדי להתאים אישית את הגדרות GRUB2 שלך, יהיה עליך לערוך את קובץ / etc / default / grub ואז להפעיל את הפקודה sudo update-grub .

ערוך את קובץ התצורה של GRUB

קשורים: מדריך למתחילים לעריכת קבצי טקסט עם Vi

פתח את קובץ / etc / default / grub לעריכה בעורך טקסט רגיל. אם ברצונך להשתמש בעורך טקסט גרפי, פתח מסוף - או לחץ על Alt + F2 - והפעל את הפקודה הבאה:

gksu gedit / etc / default / grub

עבור עורך מבוסס מסוף קל לשימוש - Nano - השתמש בפקודה הבאה. אתה יכול להשתמש בכל עורך טקסט שאתה אוהב, כמובן - כולל עורך הטקסטים הסטנדרטי vi.

sudo nano / etc / default / grub

הקובץ / etc / default / grub קצר ואמור להיות קל לעריכה. כמו בכל קובץ תצורה אחר, עליך לערוך את האפשרויות למצב הרצוי ואז לשנות את הקובץ. אם אחת מהאפשרויות שלמטה עדיין לא מופיעה בקובץ, הוסף אותה בשורה חדשה. אם כן, ערוך את השורה הקיימת במקום להוסיף שורה כפולה.

בחר את מערכת ההפעלה המוגדרת כברירת מחדל : שנה את השורה GRUB_DEFAULT = . כברירת מחדל, GRUB_DEFAULT = 0 משתמש בערך הראשון כברירת מחדל - שנה את המספר ל -1 כדי להשתמש בערך השני, 2 כדי להשתמש בערך השלישי, וכן הלאה. אתה יכול גם להשתמש ב- GRUB_DEFAULT = שמור ו- GRUB יאתחל אוטומטית את מערכת ההפעלה האחרונה שבחרת בכל פעם שתאתחל . ניתן גם לציין תווית במרכאות. לדוגמא, אם הייתה ברשותך מערכת הפעלה בשם Windows 7 (מטעין), תוכל להשתמש ב- GRUB_DEFAULT = "Windows 7 (מטעין)"

שמור מערכת הפעלה ברירת מחדל : אם תבחר GRUB_DEFAULT = שמור , עליך להוסיף גם שורה GRUB_SAVEDEFAULT = אמת - אחרת זה לא יעבוד.

בחר אם GRUB מוסתר : כאשר מותקנת מערכת הפעלה אחת בלבד, ברירת המחדל של אובונטו היא ש- GRUB יאותחל אוטומטית למערכת ההפעלה המוגדרת כברירת מחדל עם אפשרות GRUB_HIDDEN_TIMEOUT = 0. אפשרות זו מציינת ש- GRUB יוסתר והוא יאותחל אוטומטית למערכת ההפעלה המוגדרת כברירת מחדל לאחר 0 שניות - באופן מיידי, במילים אחרות. אתה עדיין יכול לגשת לתפריט על ידי לחיצה ארוכה על Shift בזמן שהמחשב שלך מתחיל. כדי להגדיר פסק זמן גבוה יותר, השתמש במשהו כמו GRUB_HIDDEN_TIMEOUT = 5 - GRUB יציג מסך ריק או מסך הפתיחה למשך חמש שניות, במהלכו תוכל ללחוץ על מקש כלשהו כדי להציג את התפריט. כדי למנוע הסתרה אוטומטית של GRUB, הוסף הערה לשורה החוצה - פשוט הוסף # לפניו כך שהוא יקרא # GRUB_HIDDEN_TIMEOUT = 0 .

שלוט על פסק הזמן לתפריט של GRUB : אם GRUB לא מוסתר אוטומטית, תראה את התפריט בכל פעם שהמחשב יאתחל. GRUB ישליך אוטומטית את מערכת ההפעלה המוגדרת כברירת מחדל לאחר פרק זמן, בדרך כלל עשר שניות. במהלך תקופה זו, תוכלו לבחור מערכת הפעלה אחרת או להשאיר אותה לאתחול אוטומטי. כדי לשנות את פרק הזמן הקצוב, ערוך את השורה GRUB_TIMEOUT = 10 והזן מספר שניות שתרצה. (זכרו, משתמשים בזה רק אם GRUB אינו מוסתר.) כדי למנוע אתחול GRUB באופן אוטומטי ותמתינו תמיד לבחירת מערכת הפעלה, שנה את השורה ל- GRUB_TIMEOUT = -1

בחר תמונת רקע : קו GRUB_BACKGROUND שולט אם משתמשים בתמונת רקע - כברירת מחדל, GRUB משתמש במראה מונוכרום לבן-שחור. אתה יכול להוסיף שורה כמו GRUB_BACKGROUND = "/ home / user / Pictures / background.png" כדי לציין קובץ תמונה ש- GRUB ישתמש בו.

על קובץ התמונה לעמוד במפרט שונה. GRUB תומך בתמונות JPG / JPEG, אך אלה מוגבלים ל 256 צבעים - כך שכנראה לא תרצו להשתמש בתמונת JPG. במקום זאת, ככל הנראה תרצה להשתמש בתמונת PNG שיכולה לכלול מספר צבעים כלשהו. אתה יכול גם להשתמש בקובץ תמונה TGA.

הפוך את השינויים שלך לתוקף

כדי שהשינויים שלך ייכנסו לתוקף, פשוט שמור את קובץ הטקסט - קובץ> שמור ב- Gedit או Ctrl + O ואז Enter כדי לשמור את הקובץ ב- Nano - ואז הפעל את הפקודה sudo update-grub . השינויים שלך יהפכו לחלק מקובץ grub.cfg וישמשו בכל פעם שתאתחל את המחשב.

אלה לא כל ההגדרות של GRUB, אך הן חלק מהשינויים הנפוצים ביותר. ניתן להתאים הגדרות אחרות בקובץ / etc / default / grub, או על ידי עריכת הסקריפטים בספריה /etc/grub.d.

אם אינך רוצה לערוך את הקבצים ביד, ייתכן שתוכל למצוא כלים גרפיים להתאמה אישית של GRUB2 במאגרי התוכנה של הפצת לינוקס שלך. השיטה שלעיל אמורה לעבוד גם בהפצות לינוקס כאשר כלים כאלה אינם זמינים בקלות, או אם יש לך רק גישה לשורת הפקודה ואתה רוצה לעשות זאת ביד.