כיצד להתקין ולהשתמש ב- ADB, כלי השירות ל- Android Debug Bridge

ADB, אנדרואיד Debug Bridge, הוא כלי שורת פקודה הכלול ב- Android SDK של גוגל. ADB יכול לשלוט במכשיר שלך דרך USB מהמחשב, להעתיק קבצים קדימה ואחורה, להתקין ולהסיר יישומים, להפעיל פקודות מעטפת ועוד.

בעבר כיסינו כמה טריקים שדורשים ADB, כולל גיבוי ושחזור הטלפון החכם או הטאבלט והתקנת אפליקציות אנדרואיד בכרטיס ה- SD שלך כברירת מחדל. ADB משמש למגוון טריקים של אנדרואיד גיקים.

שלב ראשון: הגדר את ה- SDK של Android

עבור אל דף ההורדה של Android SDK וגלול מטה אל "SDK Tools Only", שהוא סט כלים הכולל ADB. הורד את קובץ ה- ZIP לפלטפורמה שלך ופתח אותו בכל מקום שתרצה לאחסן את קבצי ADB - הם ניידים, כך שתוכל לשים אותם בכל מקום שתרצה.

הפעל את מנהל ה- SDK Manager ובטל את הבחירה הכל חוץ מ"כלי פלטפורמת SDK של Android ". אם אתה משתמש בטלפון Nexus, ייתכן שתרצה לבחור "מנהל התקן USB של Google" להורדת מנהלי ההתקנים של Google. לחץ על כפתור ההתקנה. זה מוריד ומתקין את חבילת כלי הפלטפורמה, המכילה ADB וכלים אחרים.

בסיום, תוכל לסגור את מנהל ה- SDK.

שלב שני: הפעל איתור באגים באמצעות USB בטלפון שלך

כדי להשתמש ב- ADB עם מכשיר ה- Android שלך, עליך להפעיל תכונה הנקראת ניפוי USB. פתח את מגירת האפליקציות של הטלפון שלך, הקש על סמל ההגדרות ובחר "אודות טלפון". גלול עד הסוף והקש על הפריט "מספר בניין" שבע פעמים. אתה אמור לקבל הודעה שאומרת שאתה עכשיו מפתח.

חזור לדף ההגדרות הראשי, ותראה אפשרות חדשה בסמוך לתחתית הנקראת "אפשרויות מפתח". פתח את זה, ואפשר "איתור באגים ב- USB".

בהמשך, כשתחבר את הטלפון למחשב שלך, תופיע חלון קופץ שכותרתו "אפשר איתור באגים באמצעות USB?" בפלאפון שלך. סמן את התיבה "אפשר תמיד ממחשב זה" והקש על אישור.

שלב שלישי: בדוק את ADB והתקן את מנהלי ההתקנים של הטלפון שלך (במידת הצורך)

פתח את התיקיה שבה התקנת את כלי ה- SDK ופתח את תיקיית כלי הפלטפורמה. כאן מאוחסנת תוכנית ה- ADB. החזק את מקש Shift ולחץ לחיצה ימנית בתוך התיקיה. בחר "פתח כאן חלון פקודה".

כדי לבדוק האם ADB פועל כראוי, חבר את מכשיר ה- Android למחשב באמצעות כבל USB והפעל את הפקודה הבאה:

מכשירי ADB

אתה אמור לראות מכשיר ברשימה. אם המכשיר שלך מחובר אך שום דבר לא מופיע ברשימה, יהיה עליך להתקין את מנהלי ההתקנים המתאימים.

יצרן הטלפון שלך עשוי לספק חבילת מנהל התקן להורדה למכשיר שלך. אז עבור לאתר האינטרנט שלהם ומצא את מנהלי ההתקנים עבור המכשיר שלך - מוטורולה כבר כאן, סמסונג כאן, ו- HTC מגיעים כחלק מחבילה בשם HTC Sync Manager. ניתן גם לחפש במפתחי XDA הורדות מנהלי התקנים ללא התוכנה הנוספת.

אתה יכול גם לנסות להתקין את מנהל ההתקן USB של גוגל מתיקיית התוספות בחלון מנהל SDK, כפי שהזכרנו בשלב הראשון. זה יעבוד עם כמה טלפונים כולל מכשירי Nexus.

אם אתה משתמש במנהל ה- USB של גוגל, ייתכן שתצטרך לאלץ את Windows להשתמש במנהלי ההתקנים המותקנים עבור המכשיר שלך. פתח את מנהל ההתקנים (לחץ על התחל, הקלד מנהל ההתקנים ולחץ על Enter), אתר את המכשיר שלך, לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר מאפיינים. ייתכן שתראה סימן קריאה צהוב ליד המכשיר אם מנהל ההתקן שלו אינו מותקן כהלכה.

בכרטיסיה מנהל התקן, לחץ על עדכן מנהל התקן.

השתמש באפשרות עיין במחשב שלי לתוכנת מנהל התקן.

תמצא את מנהל ההתקן USB של גוגל בתיקיה "תוספות" בה התקנת את קבצי ה- Android SDK שלך. בחר את google\usb_driverהתיקיה ולחץ על הבא.

לאחר התקנת מנהלי ההתקנים של המכשיר, חבר את הטלפון ונסה שוב את הפקודה להתקני adb:

מכשירי ADB

אם הכל התנהל כשורה, אתה אמור לראות את המכשיר שלך ברשימה ואתה מוכן להתחיל להשתמש ב- ADB!

שלב רביעי (אופציונלי): הוסף ADB ל- PATH המערכת שלך

קשורים: כיצד לערוך את נתיב המערכת שלך לגישה קלה לשורת הפקודה ב- Windows

נכון לעכשיו, עליכם לנווט לתיקיה של ADB ולפתוח שם את שורת הפקודה בכל פעם שתרצו להשתמש בה. עם זאת, אם תוסיף אותו ל- Windows System PATH שלך, זה לא יהיה הכרחי - אתה יכול פשוט להקליד adbמתוך שורת הפקודה כדי להפעיל פקודות מתי שתרצה, לא משנה באיזו תיקיה אתה נמצא.

התהליך שונה במקצת ב- Windows 7 ו- 10, אז עיין במדריך המלא שלנו לעריכת PATH המערכת שלך עבור הצעדים הנדרשים לשם כך.

פקודות ADB שימושיות

בנוסף למגוון הטריקים הדורשים ADB, ADB מציעה כמה פקודות שימושיות:

adb install C: \ package.apk - מתקין את החבילה שנמצאת ב- C: \ package.apk במחשב שלך במכשיר שלך.

adb הסרת התקנת package.name - מסיר את ההתקנה של החבילה עם package.name מהמכשיר שלך. לדוגמה, השתמש בשם com.rovio.angrybirds כדי להסיר את ההתקנה של אפליקציית Angry Birds.

adb push C: \ file / sdcard / file - דוחף קובץ מהמחשב למכשיר שלך. לדוגמה, הפקודה כאן דוחפת את הקובץ שנמצא ב- C: \ file במחשב שלך אל / sdcard / file במכשיר שלך. 

משיכת adb / sdcard / קובץ C: \ file - מושך קובץ מהמכשיר למחשב שלך - עובד כמו adb push, אבל הפוך.

adb logcat - צפה ביומן מכשיר ה- Android שלך. יכול להיות שימושי לאיתור באגים באפליקציות.

מעטפת adb - מעניקה לך מעטפת שורת פקודה אינטראקטיבית של לינוקס במכשיר שלך.

פקודת מעטפת adb - מריצה את פקודת הפגז שצוינה במכשיר שלך.

לקבלת מדריך מלא ל- ADB, עיין בדף Android Debug Bridge באתר מפתחי Android של גוגל.

קרדיט תמונה: LAI Ryanne בפליקר