מדוע מחשב Windows שלך אינו אמיתי (ואיך זה מגביל אותך)

"אתה עלול להיות קורבן של זיוף תוכנה." הודעות אלה צצות באופן קבוע אם Windows חושב שאתה משתמש בגרסה פיראטית של Windows. מיקרוסופט רוצה לנדנד אליך עד שתפוך לגיטימי ותמנע ממוכרי מחשבים להגניב עותקים פיראטיים של Windows למחשבים האישיים שלהם.

מיקרוסופט הודיעה לאחרונה כי חלונות 10 יהווה שדרוג חינם גם למחשבים ללא עותקים מקוריים של חלונות. אבל, למרות שהם יאפשרו לך להתקין את Windows 10, פשוט תקבל עותק לא אמיתי של Windows 10 שממשיך לנדנד לך.

כיצד Windows מבחין בכך שהוא לא אמיתי

קשורים: כיצד פועלת הפעלת Windows?

Windows כולל תהליך המכונה "הפעלת Windows". תהליך זה מפעיל את העותק של Windows שלך עם Microsoft, והם בודקים כדי לוודא שמדובר בעותק מורשה כראוי. זה מבטיח שמפתח הרישיון של Windows משמש רק במחשב יחיד בו זמנית ואלפי מחשבים אינם משתמשים באותו מפתח. Windows גם בודקת באופן קבוע שהמפתח שלך לא דווח כפיראטי. זה קורה כאשר המחשב שלך מנסה להוריד עדכונים אופציונליים ממיקרוסופט - דבר שקורה בדרך כלל כחלק מתהליך Windows Update הרגיל.

אם שרתי מיקרוסופט אומרים ל- Windows שהיא משתמשת במפתח פיראטי או מורשה אחרת באופן לא תקין, Windows תציג הודעה שאומרת כי העותק שלך של Microsoft Windows "אינו אמיתי".

מחשב Windows טיפוסי שתקנו יגיע עם עותק מופעל מראש של Windows שמורשה כראוי. זה רק משהו שאתה צריך לדאוג לו אם אתה בונה מחשב משלך או משדרג לעותק אחר של Windows - אם אתה מתקין את Windows בעצמך, במילים אחרות.

אם אתה רוכש מחשב משומש או מחשב אחר שנבנה מראש מחנות מחשבים מקומית ורואה הודעות לפיהן Windows אינו אמיתי, הם הדביקו לך עותק פיראטי של Windows כדי לחסוך כסף. זה חלק גדול מנקודת ההודעה - להקשות על הפיראטים על הפיראטים ולקבל הודעות שמאפשרות למשתמשים לדעת אם במחשב שלהם יש עותק פיראטי של Windows או לא.

בדיוק איך זה משפיע על המחשב שלך

לעותק לא מקורי של Windows יש תכונות שנועדו להזהיר אותך באופן קבוע לכך ולעצבן אותך ברצונך להשתמש בעותק מורשה כראוי של Windows.

Windows XP ו- Vista היו כאן מגבלות קשות, Windows XP דחף את Windows Genuine Advantage כעדכון של Windows, וזה עלול לנעול משתמשים מחוץ למחשבים שלהם. Windows Vista הרגיע דברים והציע "מצב פונקציונאלי מופחת", המאפשר לך רק להיכנס למחשב שלך למשך שעה בכל פעם. לפני Service Pack 1, מצב הפונקציונליות המופחת של Windows Vista מאפשר לך להשתמש ב- Intenret Explorer למשך שעה בכל פעם.

Windows 7 ריכך את הדברים עוד יותר, והם נותרו מרוככים ב- Windows 8 ו- 8.1. כאשר אתה משתמש בעותק לא מקורי של Windows, תראה התראה אחת לשעה. ההודעה מודיעה לך שהיא לא מקורית ועליך להפעיל אותה. רקע שולחן העבודה שלך יהפוך לשחור בכל שעה - גם אם תשנה אותו, הוא ישתנה בחזרה. יש גם הודעה קבועה שאתה משתמש בעותק לא מקורי של Windows על המסך. אינך יכול לקבל עדכונים אופציונליים מ- Windows Update, והורדות אופציונליות אחרות כמו Microsoft Security Essentials לא יפעלו. Windows 8 מגביל הגדרות התאמה אישית אחרות, כולל מניעת שינוי הרקע של מסך ההתחלה. מיקרוסופט גם לא תציע לך תמיכה טלפונית ועזרה אחרת עבור Windows אם לא שילמת להם עבור העותק שלך.

זה נשמע מגונה - וזה כן - אבל בואו נרשום את הדברים שממשיכים לעבוד במקום זאת במקום. אתה יכול להמשיך להשתמש במחשב שלך וכל היישומים יפעלו כרגיל. לעולם לא תינעל מחוץ למחשב שלך. תקבל עדכוני אבטחה חשובים מ- Windows Update כדי לשמור על אבטחת המחשב שלך. ההודעות הן מגונות, אבל הן לפחות מאפשרות לך להמשיך להשתמש במחשב שלך. אם אתה צריך להתמודד עם בעיה זו, לפחות תוכל להמשיך להשתמש במחשב שלך בינתיים.

להיות אמיתי (ולהיפטר מהנאפים)

אז איך אפשר להיות אמיתי? ההודעות הנוכחיות אינן מספקות דרך קלה לרכוש רישיון לגיטימי של Windows ולהעלותו למחשב האישי שלך. במקום זאת, מומלץ לרכוש מחשב חדש עם עותק מורשה כראוי של Windows או לקנות עותק מוסגר של Windows ולהתקין אותו במחשב האישי שלך.

אם אכן יש לך מפתח Windows תקף, תוכל לשנות את מפתח המוצר ב- Windows. לאחר מכן Windows יופעל באמצעות מיקרוסופט ויסיר את המגבלות.

זה משהו ש- Microsoft נראה עובד עליו עם Windows 10, ולכן הם רוצים להקל על כל אותם עותקים לא מקוריים של Windows לשדרג. מיקרוסופט אומרת שיהיה תהליך קל לקנות עותק אמיתי של Windows באפליקציית Windows Store ולתקן את המחשב באופן אוטומטי כדי לוודא שהכל מאובטח. אם להיפטר מכל אותם מסכי הנדנוד רק נדרשים מספר לחיצות ומספר כרטיס אשראי, לא פלא שמיקרוסופט רוצה לעודד שודדי ים לשדרג!

כן, יש כמובן טריקים של פיראטים של Windows כדי לעקוף את ההודעה האמיתית של Windows. מיקרוסופט נמצאת במאבק מתמיד עם הטריקים האלה, והיא קיימת כל עוד חלונות קיימים. אנחנו לא נותנים שום עצה על הונאת Windows לחשוב שהוא אמיתי כאן.

אני מקווה שמיקרוסופט תצמצם את העותק של רישיון Windows למקום שכדאי פשוט לשלם עליו כדי למנוע את הטרחה. במחיר של 200 דולר למהדורה מקצועית של Windows 8.1, המחיר מעט גבוה עבור אנשים רבים.

קרדיט תמונה: קיוויק בפליקר