כיצד למחוק ולעצב כונן USB ב- Mac שלך

מחשבי מקינטוש תומכים במגוון מערכות קבצים. כברירת מחדל, הם מעצבים דיסקים עם מערכת הקבצים המורחבת OS X בלבד. עם זאת, אם אתה מתכנן להשתמש בכונן חיצוני עם מחשבי מקינטוש ומחשבים אישיים כאחד, עליך לפרמט במקום זאת את הדיסק עם מערכת הקבצים exFAT.

כיצד לבדוק את מערכת הקבצים של הכונן

קשורים: באיזו מערכת קבצים עלי להשתמש בכונן ה- USB שלי?

אז איך תדעו אם כונן ה- USB שלכם משתמש בפורמט הנכון? אינך צריך לעשות שום דבר מיוחד עם תוכנית השירות דיסק - פשוט חבר את כונן ה- USB ופתח את Finder. לחץ לחיצה ימנית או לחץ באמצעות לחצן Control על סמל הכונן בסרגל הצד של Finder (או על שולחן העבודה שלך) ובחר "קבל מידע".

תראה את מערכת הקבצים של הכונן מימין ל"פורמט "תחת הכותרת כללי. בצילום המסך שלמטה, הכונן מעוצב עם מערכת הקבצים exFAT.

כיצד לעצב כונן ב- Mac

אם ברצונך להשתמש במערכת קבצים אחרת בכונן ה- USB שלך, יהיה עליך "לעצב" אותה. שוב, עיצוב כונן ימחק אותו לחלוטין, אז וודא שיש לך כל מה שגיבוי שאתה רוצה לשמור.

כדי לעצב כונן ב- Mac, תזדקק ליישום השירות הדיסק המובנה. לחץ על Command + Space כדי לפתוח את תיבת הדו-שיח לחיפוש Spotlight, הקלד "Disk Disk" ולחץ על "Enter" להפעלת האפליקציה.

ניתן גם לפתוח חלון Finder, לבחור באפליקציות בסרגל הצד וללכת אל Utilities> Disk Utility.

הכוננים המחוברים שלך יופיעו תחת "חיצוני" בסרגל הצד של תוכנית הדיסק. בחר בכונן על ידי לחיצה על שמו.

לחץ על כפתור "מחק" לאחר בחירת הכונן כולו כדי למחוק את כל הכונן וליצור עליו מחיצה אחת.

תתבקש לספק שם לדיסק שיופיע ויזהה את הדיסק כשאתה מחבר אותו ל- Mac, PC או התקן אחר.

יהיה עליך לבחור בין מספר מערכות קבצים:

קשורים: מה ההבדל בין FAT32, exFAT ו- NTFS?

  • OS X מורחב (יומן) : זוהי ברירת המחדל, אך היא נתמכת באופן מקורי רק במחשבי מקינטוש. זה ידוע גם בשם HFS +. מערכת קבצים זו נחוצה אם בכוונתך להשתמש בכונן לגיבויים של מכונת הזמן - אחרת, תרצה להשתמש ב- exFAT לצורך תאימות מרבית.
  • OS X מורחב (תלוי רישיות, מתוזמן) : במערכת קבצים רגישה לאותיות רישיות, "קובץ" שונה מ"קובץ ". כברירת מחדל, Mac OS X אינו משתמש במערכת קבצים תלויית-רישיות. אפשרות זו קיימת מכיוון שהיא תואמת את ההתנהגות המסורתית של UNIX ויש אנשים שעשויים להזדקק לה - אל תבחר באפשרות זו אלא אם כן אתה יודע שאתה זקוק לה משום מה.
  • OS X מורחב (מתוזמן, מוצפן) : זהה למערכת הקבצים הרגילה OS X מורחבת, אך עם הצפנה. יהיה עליך להזין סיסמה, ותצטרך לספק את הסיסמה הזו בכל פעם שאתה מחבר את הכונן שלך ל- Mac שלך.
  • OS X מורחב (תלוי רישיות, מתוזמן, מוצפן) : זהה למערכת הקבצים הרגילה של OS X מורחבת (קייס-senstiive), אך עם הצפנה.
  • MS-DOS (FAT) : זו מערכת הקבצים התואמת ביותר, אך יש לה מגבלות מסוימות - למשל, קבצים יכולים להיות בגודל 4GB בלבד או פחות. הימנע ממערכת קבצים זו אלא אם כן יש לך מכשיר הדורש FAT32.
  • ExFAT : ExFAT תואם כמעט כמו מערכות קבצי FAT ישנות יותר, אך אין לו את המגבלות. עליך להשתמש במערכת קבצים זו אם אתה יכול לשתף את הכונן עם מחשבי Windows והתקנים אחרים כמו קונסולות ה- PlayStation 4 ו- Xbox One. ExFAT היא מערכת הקבצים האידיאלית בין פלטפורמות. זה לא נתמך באופן מקורי בהפצות לינוקס רבות, אבל אתה יכול להתקין תמיכה ב- exFAT ב- Linux.

עבור כוננים חיצוניים, כמעט תמיד הגיוני לפרמט ב- ExFAT, אלא אם כן אתה משתמש בכונן עבור מכונת זמן.

קשורים: מה ההבדל בין GPT ו- MBR בעת חלוקת כונן?

תתבקש גם לבחור בין ערכת מחיצה: מפת מחיצה של GUID, רשומת אתחול מאסטר או מפת מחיצה של אפל. GPT מודרני יותר, בעוד MBR ישן יותר. שניהם עובדים גם עם מחשבי Windows. APM היא תוכנית מחיצות ישנה יותר, מק בלבד.

הבחירה הזו לא ממש משנה אם אינכם מתכננים לבצע אתחול מהכונן. אם יש לך ספק, פשוט בחר בתכנית ברירת המחדל של GUID Partition Map (GPT). הימנע מתכנית Apple Partition Map (APM) בלבד של Mac.

לחץ על כפתור "מחק" כשתסיים וכלי השירות דיסק יפרמט את הדיסק שלך עם ההגדרות שציינת. פעולה זו תמחק את כל הקבצים בכונן!

כעת סיימת - הקפד להוציא את הדיסק לפני שתסיר אותו מה- Mac שלך. באפשרותך לעשות זאת על ידי לחיצה על סמל ההוצאה משמאל לדיסק בחלונות Finder או Disk Disk.

אתה יכול גם ללחוץ לחיצה ימנית או לחיצה על Option על הכונן ב- Finder או על שולחן העבודה שלך ולבחור באפשרות "הוצא".

למחשבי מקינטוש יש תמיכה מוגבלת מסוימת במערכות קבצים אחרות - למשל, מחשבי מקינטוש יכולים לקרוא קבצים בכרכי NTFS בפורמט Windows, אך בדרך כלל אינם יכולים לכתוב לכונני NTFS. גם למחשבי מקינטוש אין דרך משולבת לעצב מחיצות עם NTFS. השתמש ב- exFAT לקבלת תאימות מצוינת עם Windows ללא מגבלות FAT32.