המדריך האולטימטיבי לניקוי אייקר אייפוד שלך

AirPods שלך הם כנראה ברוטו. שעוות אוזניים, זיעה, לכלוך ולכלוך נמתקות על הניצנים ובמארז הטעינה. כדאי לנקות אותם באופן קבוע, אך עליכם להיזהר שלא לפגוע בהם. להלן מספר דרכים בהן תוכלו לעשות זאת!

שיטת אפל

אפל ממליצה להשתמש ב"מטלית רכה ויבשה וללא מוך "כדי לנקות את ה- AirPods שלך, וב"צמר גפן יבש" (או Q-tip) כדי לנקות את כל הזבל מתוך רשת הרמקולים. ההוראות מזכירות לך כי AirPods ו- AirPods Pro אינם עמידים למים, (AirPods Pro הם עמידים במים בלבד במידה מסוימת).

המציאות קצת שונה. Gunk נלכד בתוך AirPods שלך וימשיך להצטבר כנגד רשת הרמקולים. אם בדרך כלל אתה משליך את ה- AirPods לכיס או לתיק, אזור הציר יהיה מטונף תוך מספר שבועות. קשה לנקות את שני האזורים הללו בעזרת ספוגיות ובד בלבד.

ייתכן שתצטרך אפילו לנקות עמוק בתוך מפרצי הטעינה של התיק מכיוון שקל לכלוך ולכלוך אחר להילכד ממש בסוף.

כמו ה- iPhone או ה- iPad שלך, גם יציאת הברק בתחתית היחידה יכולה להיחסם עם מוך ופסולת אחרת.

אמנם הוראות הניקיון של אפל אינן סבירות שתפגעו ב- AirPods שלכם בתהליך, אך גם לא תנקו הרבה. למרבה המזל, יש כמה שיטות אחרות.

ניקוי ה- AirPods שלך

האוזניות הן החלק הרגיש ביותר ב- AirPods שלך, ולכן הן דורשות את הטיפול הרב ביותר. הימנע מהפעלת לחץ רב מדי על רשת הרמקולים. פעולה זו יכולה פשוט לדחוף לכלוך עמוק יותר לתוך האוזניה ואולי אפילו לעקור את רשת הרמקולים לחלוטין.

תוכלו לעקוב אחר עצותיה של אפל ולנקות את החלק החיצוני של האוזניות בעזרת מטלית רכה. אם יש לך שינוי צבע או לכלוך עיקש, אתה יכול להרטיב את הבד ולנסות שוב. אל תשכח לנקות גם את החיישנים.

כפי שאפל ממליצה, נסה לנקות תחילה את אזור הגריל בעזרת טיפ Q. אם זה לא עושה את הטריק, כנראה שתזכו להצלחה הרבה ביותר עם חפץ חד ומחודד, כמו קיסם. השתמש בקצה כדי לגרד בהדרגה את השעווה והלכלוך מרשת הרמקולים. שוב, היזהר לא ללחוץ חזק מדי, אך אתה אמור להיות מסוגל להוציא כל גלם די בקלות.

אתה יכול גם להשתמש בשיטת Blu-tack כדי לנקות את ה- AirPods שלך. לשם כך, קח חתיכת Blu-Tack, או דבק רב פעמי דומה, וחמם אותה בידיים. לחץ על Blu-tack לרשת הרמקולים של האוזניות ואז שלף אותה החוצה במהירות. חזור על תהליך זה עד שתשלוף את כל הלכלוך מה- AirPods שלך. היזהר שלא לדחוף את ה- Blu-tack רחוק מדי לתוך האוזניה.

אתה יכול גם לרסס קל טיפ עם אלכוהול איזופרופיל ולהשתמש בו כדי לשחרר כל דבר שעשוי להיות תקוע ברשת הרמקולים. כל עודף אלכוהול יתאדה תוך מספר דקות.

טכניקה נוספת היא לנגב את ה- AirPods שלך עם ספוג יבש, ואז להשתמש במברשת שיניים עם זיפים בינוניים או מוצקים כדי להסיר כל זבל מוטבע.

ניקוי ה- AirPods Pro שלך

ל- AirPods Pro יש טיפים מסיליקון שיוצרים חותם הדוק יותר באוזן. תוכל להסיר טיפים אלה לניקוי קל יותר. אפל ממליצה להסיר אותם ולהפעיל אותם מתחת למים עד שהם נראים מכות חדשים. תן להם להתייבש לחלוטין לפני שתחבר אותם מחדש.

לעולם אל תפעיל את AirPods Pro בעצמם מתחת למים! הם עמידים במים בלבד, אינם עמידים למים. לאחר הסרת קצות הסיליקון, קל יהיה לנגב את ה- AirPods Pro במטלית יבשה או לחה.

אם יש זבל כלשהו בתוך תעלת הרמקול, נסה כמה מהטכניקות שכיסינו לעיל כדי להסיר אותו. שוב, פשוט הימנע מהפעלת לחץ רב מדי בזמן שאתה מנקה.

ניקוי מארז הטעינה

מקרה הטעינה של ה- AirPods עשוי להיות גס באותה מידה כמו האוזניות. האזור סביב הציר קשה לשמצה לנקות, בעוד שהמקרה עצמו נורא בשמירה על לכלוך וזוהמה אחרת.

אנו ממליצים לך לנקות את מארז הטעינה בעזרת מברשת שיניים בינונית או בעלת זיפים מוצקים מכיוון שזו הדרך היחידה להיכנס עמוק לאזור הצירים. אולי תרצו להרטיב את המברשת כדי להסיר את הדברים העקשניים באמת.

בשל הדחיסה המתמדת הנגרמת כשאתה פותח וסוגר את התיק, אתה עשוי למצוא את זה כמעט בלתי אפשרי להסיר קצת לכלוך. אם מטלית לחה או מברשת שיניים אינם פועלים, פרצו קצה טיפ מהימן ורססו אותו באלכוהול איזופרופיל (לעולם אל תרסס אלכוהול או מים ישירות על המארז). עבוד על קצה ה- Q על האזור כדי להסיר את הלכלוך. היה סבלני - זה עלול לקחת זמן מה.

התבונן במפרצי הטעינה שבהם AirPods יושבים בדרך כלל. יש אנשי קשר טעינה בתחתית, אותם ברצונך להימנע מפגיעה. טיפ Q יבש אמור לעזור לכם לנקות את האזור הזה. אם אתה נתקל באיזה גונק עקשן במיוחד, אתה יכול להרטיב את קצה ה- Q-tip עם מעט מים או אלכוהול איזופרופיל.

לבסוף, אל תזניחו את יציאת הברק בתחתית מארז הטעינה. קיסם עץ עובד היטב לניקוי אזור זה.

אתה יכול גם להשתמש במשהו עם נקודת מתכת דקה, כמו מפתח SIM או מהדק נייר (זה מה שראינו שהעובדים עושים בחנות אפל), כדי לנקות את יציאות הטעינה.

יש גם אנשי קשר טעינה בתוך יציאת הברק שעלולים לפגוע בהם, אז אל תשתמשו בלחץ רב מדי.

קשורים: מה לעשות כאשר ה- iPhone או ה- iPad שלך לא נטענים כהלכה

דברים שאתה לא צריך להשתמש בהם כדי לנקות את AirPods שלך

אז, רק לסיכום, תוכלו להשתמש בבטחה בבד, צמר גפן, קצות Q, קיסמי שיניים, מברשות שיניים, Blu-tack, לחות ואפילו אלכוהול איזופרופיל לניקוי ה- AirPod שלכם כל עוד אתם נזהרים.

עם זאת, דבר אחד שלא צריך להשתמש בו כדי לנקות את ה- AirPods שלך הוא אוויר דחוס - במיוחד סביב רשת הרמקולים ויציאת הטעינה. אוויר במהירות גבוהה עלול לפגוע ברכיבים, ואפל מזהירה את הלקוחות שלא להשתמש בו כדי לנקות אף אחד מהמוצרים שלהם.

באופן דומה, חומרי ניקוי קשים, כמו אקונומיקה, עשויים להפוך את ה- AirPods שלך שוב לשלג לבן, אך הם יכולים גם לפגוע בפלסטיק. כימיקלים אלה נוטים גם להשאיר שאריות על גבי משטחים, וכנראה שזה לא רעיון טוב לשים אקונומיקה באוזן.

לבסוף, הימנע מהטלת AirPods במים, גם אם ברשותך AirPods Pro העמיד במים. אפילו דאנק בשוגג עשוי לאיית אסון עבור ה- AirPods שלך מכיוון שהם תמיד פועלים כשאתה מוציא אותם מהתיק.

שמירה על דברים נקיים

אתה תעשה פחות עבודה בעצמך אם תנקה את AirPods באופן קבוע כי זה מונע הצטברות.

זה הרבה יותר קשה לנקות לכלוך בערך שנה מהאוזניות ומארז הטעינה מאשר לתת להם בליץ מהיר פעם בחודש. אם אתה משתמש כבד במיוחד, או אם אתה משתמש ב- AirPods שלך בזמן שאתה מתאמן, ייתכן שתרצה לנקות אותם לעתים קרובות יותר.