כיצד למצוא את ערוץ ה- Wi-Fi הטוב ביותר עבור הנתב שלך בכל מערכת הפעלה

אם אתה גר במתחם דירות, בטח שמת לב יותר מזהי רשת פסיביים-אגרסיביים שבהם השכנים שלך משתמשים - סביר מאוד להניח שהיית נתקל בבעיות עם חיבורי האלחוטי שלך, או פשוט לא היית מהיר כמוך '. רוצה. לעתים קרובות זה קשור לערוצי ה- Wi-Fi באזורך.

אם אתה נמצא באותו ערוץ Wi-Fi כמו הרבה מהשכנים שלך, תחווה הפרעה רבה לרשתות שלהם - לכן עדיף לבחור ערוץ אחר עם פחות אנשים. כשתעשה זאת, תפחית את ההפרעה ותשפר את אות ה- WI-Fi שלך.

עם זאת, השלב הראשון הוא לגלות איזה ערוץ הכי פחות צפוף באזור שלך. כלים אלה יעזרו לך לזהות אילו רשתות סמוכות משתמשות באילו ערוצים.

שים לב שערוצי Wi-Fi חופפים לערוצים הסמוכים. הערוצים 1, 6 ו- 11 הם הנפוצים ביותר עבור 2.4 GHz Wi-Fi, ושלושת אלה הם היחידים שאינם חופפים זה לזה.

חלונות: NirSoft WifiInfoView

בעבר המלצנו על inSSIDer לכך ב- Windows, אך הוא הפך לתוכנה בתשלום. אתה כנראה לא רוצה לשלם 20 $ רק כדי להבין איזה ערוץ Wi-Fi הוא אידיאלי, אז השתמש בכלי חינמי במקום.

Xirrus Wi-Fi מפקח הוא חזק מאוד, אבל זה קצת מוגזם בשביל זה. במקום זאת מצא חן בעינינו ב- WifiInfoView של NIrSoft - הממשק הפשוט שלו עושה את העבודה והוא לא זקוק לשום התקנה. הפעל את הכלי, אתר את כותרת הערוץ ולחץ עליו למיון לפי ערוץ Wi-Fi. כאן אנו יכולים לראות שערוץ 6 נראה עמוס מעט - אולי נרצה לעבור לערוץ 1 במקום זאת.

מק: אבחון אלחוטי

תאמינו או לא, ל- macOS יש למעשה תכונה זו משולבת. כדי לגשת אליו, החזק את מקש Option ולחץ על סמל ה- Wi-Fi בסרגל התפריטים בחלק העליון של המסך. בחר באפשרות "פתח אבחון אלחוטי".

התעלם מהאשף שמופיע. במקום זאת, לחץ על תפריט חלון ובחר כלי עזר.

בחר בכרטיסייה סריקת Wi-Fi ולחץ על סרוק כעת. השדות "ערוצי 2.4 GHz הטובים ביותר" ו"ערוצים הטובים ביותר 5 GHz "ימליצו על ערוצי ה- Wi-Fi האידיאליים שאתה צריך להשתמש בהם בנתב שלך.

לינוקס: פקודת iwlist

אתה יכול להשתמש באפליקציה גרפית כמו Wifi Radar בשביל זה ב- Linux, אך יהיה עליך להתקין אותה תחילה. במקום זאת, אתה יכול פשוט להשתמש במסוף. הפקודה כאן מותקנת כברירת מחדל באובונטו ובהפצות לינוקס פופולריות אחרות, ולכן זו השיטה המהירה ביותר. אל תפחד מהטרמינל!

פתח מסוף והפעל את הפקודה הבאה:

sudo iwlist wlan0 סריקה | grep \ (ערוץ

קרא את פלט הפקודה כדי לראות אילו ערוצים הם הפקוקים ביותר וקבל את החלטתך. בצילום המסך למטה, ערוץ 1 נראה הכי פחות צפוף.

אנדרואיד: Wifi Analyzer

קשורים: כיצד להשיג איתות אלחוטי טוב יותר ולהפחית הפרעות ברשת האלחוטית

אם אתה רוצה לחפש ערוצי Wi-Fi בטלפון שלך במקום במחשב האישי שלך, היישום הכי קל לשימוש שמצאנו הוא Wifi Analyzer ב- Android. פשוט התקן את האפליקציה החינמית מ- Google Play והפעל אותה. תראה סקירה כללית של הרשתות האלחוטיות באזור שלך ואילו ערוצים הם משתמשים.

הקש על תפריט תצוגה ובחר דירוג ערוץ. האפליקציה תציג רשימת ערוצי Wi-Fi ודירוג כוכבים - זה עם הכי הרבה כוכבים הטובים ביותר. האפליקציה למעשה תגיד לך אילו ערוצי Wi-Fi טובים יותר עבור רשת ה- Wi-Fi שלך, כך שתוכל לעבור ישירות לממשק האינטרנט של הנתב שלך ולבחור את אחד האידיאלים.

iOS: שירות התעופה

עדכון : הודיעו לנו שתוכל לעשות זאת באמצעות יישום השירות AirPort של אפל עצמו. הפעל את התכונה "סורק Wi-Fi" והשתמש בה בתוך האפליקציה.

קשורים: פריצת Jail הסביר: מה שאתה צריך לדעת על מכשירי iPhone ו- iPads

זה לא אפשרי במכשירי iPhone ו- iPad. אפל מגבילה את הגישה לאפליקציות לגישה לנתוני ה- Wi-Fi ישירות מהחומרה, כך שלא תוכלו להשיג אפליקציה כמו Wifi Analyzer של Android בחנות האפליקציות של אפל.

אם אתה מבצע פריצה מהכלא, אתה יכול להתקין אפליקציה כמו WiFi Explorer או WiFiFoFum מ- Cydia כדי לקבל פונקציונליות זו ב- iPhone או ב- iPad שלך. כלים אלה עברו ל- Cydia לאחר שאפל אתחלה אותם מחנות האפליקציות הרשמית.

סביר להניח שלא תרצו לעבור את הטרחה של פריצה לכלא רק בשביל זה, אז השתמשו באחד הכלים האחרים כאן במקום.

כיצד לשנות את ערוץ ה- Wi-Fi של הנתב שלך

קשורים: 10 אפשרויות שימושיות שתוכל להגדיר בממשק האינטרנט של הנתב שלך

לאחר שמצאת את הערוץ הכי פחות צפוף, שינוי הערוץ בו משתמש הנתב שלך צריך להיות פשוט. ראשית, היכנס לממשק האינטרנט של הנתב בדפדפן האינטרנט שלך. לחץ על דף הגדרות ה- Wi-Fi, אתר את האפשרות "ערוץ Wi-Fi" ובחר את ערוץ ה- Wi-Fi החדש שלך. אפשרות זו עשויה להיות גם בדף כלשהו של "הגדרות מתקדמות".

קשורים: מה ההבדל בין 2.4 ו -5 Ghz Wi-Fi (ובמה עלי להשתמש)?

אם יש יותר מדי רשתות סמוכות אחרות שמפריעות לאות שלך, נסה להשיג נתב התומך ב -5 GHz (כמו נתב "Dual Band"). ערוצי Wi-Fi של 5 ג'יגה הרץ מרוחקים זה מזה ולא יפריעו זה לזה באותה מידה.