כיצד להאיץ, להשבית או לבנות מחדש את אינדקס החיפוש של Windows

חיפוש של Windows הופך את החיפוש אחר קבצים במחשב שלך להרבה יותר מהיר, אך אם אתה מגלה שהדברים מאטים כאשר Windows מוסיף לאינדקס קבצים או שהחיפוש אינו פועל כצפוי, יש לבצע כמה צעדים.

להאיץ את האינדקס רק על ידי מיקומים מסוימים

הדרך הטובה ביותר לקצץ את משך זמן המעבד בו משתמש שירות האינדקס היא לקצץ את מספר הקבצים שמוסיפים לאינדקס. לדוגמא, אם לא מבצעים חיפושים קבצים בכונן C: באופן קבוע, אין ממש צורך להוסיף את העניין לאינדקס. באופן אישי, אני אוהב את פונקציית החיפוש של תיקיית המסמכים הראשית שלי ותפריט התחל, אבל זה בערך. למה לטרוח לאינדקס את כל השאר?

קשורים: הפסיקו לצוד והתחילו למצוא!

תוכל לקרוא הכל על בחירת מיקומים במדריך המלא שלנו לבחירת קבצים שאינדקסים של חיפוש Windows, שם תוכל גם ללמוד על בחירת סוגי הקבצים המקבלים אינדקס ואפשרויות מתקדמות אחרות. אך בקיצור, כדי לפתוח אפשרויות לאינדקס, הקש על התחל, הקלד "אינדקס", ואז לחץ על "אפשרויות אינדקס".

בחלון "אפשרויות אינדקס" לחץ על כפתור "שנה".

ואז השתמש בחלון "מיקומים באינדקס" כדי לבחור את התיקיה שברצונך לכלול באינדקס.

קשורים: כיצד להעביר את המסמכים, המוסיקה והתיקיות האחרות שלך במקום אחר במקום ב- Windows

לכל הפחות, ייתכן שתרצה לכלול את תפריט התחל כדי להקל על הפעלת תוכניות רק על ידי הקלדת שמותיהן. השאר תלוי בך, אך רוב האנשים ממשיכים לכלול תיקיות עם קבצי אדם, כגון מסמכים, תמונות, סרטונים וכו '. אם אתה שומר את הקבצים האישיים שלך בכונן אחר, שים לב שקבצים אלה בדרך כלל אינם מוסיפים לאינדקס כברירת מחדל אלא אם כן העברת את תיקיות המסמכים האישיות שלך למיקום זה.

השבת את חיפוש Windows לחלוטין אם אינך משתמש בו

אם אתה באמת לא משתמש בחיפוש Windows בכלל, תוכל להשבית לחלוטין את האינדקס על ידי כיבוי שירות החיפוש של Windows. זה יפסיק את האינדקס של כל הקבצים. כמובן שעדיין תהיה לך גישה לחיפוש. זה פשוט ייקח יותר זמן מכיוון שהוא צריך לחפש את הקבצים שלך בכל פעם. אם אתה חושב להשבית את החיפוש כי זה מאט את העניינים, אנו ממליצים לקצץ אילו קבצים מקבלים אינדקס ולראות אם זה עובד קודם כל עבורך.

כמו כן, עליך לשים לב שאפליקציות אחרות - בעיקר Microsoft Outlook - משתמשות בחיפוש Windows כדי לאפשר חיפוש בתוך יישומים אלה, כך שתצטרך להסתדר גם ללא חיפוש מהיר באלה.

עם זאת, אם אתה מתכנן להשתמש באפליקציית חיפוש אחרת או שאתה פשוט לא מחפש לעתים קרובות ומעדיף שהשירות לא יפעל, קל להשבית את חיפוש Windows. לחץ על התחל, הקלד "שירותים" ואז לחץ על התוצאה.

בצד ימין של חלון "שירותים", מצא את הערך "חיפוש Windows" ולחץ עליו פעמיים.

בתפריט הנפתח "סוג הפעלה", בחר באפשרות "מושבת". זה ימנע מחיפוש Windows לטעון בפעם הבאה שתפעיל את המחשב. לחץ על כפתור "עצור" כדי להמשיך ולהפסיק את שירות החיפוש של Windows כעת. כאשר השירות הופסק, לחץ על "אישור".

וזה הכל. כעת חיפוש Windows מושבת, עובדה ש- Windows שמחה להזכיר לך על (ולהציע לתקן) כאשר אתה מבצע חיפושים.

אם ברצונך להפעיל מחדש את חיפוש Windows, כל שעליך לעשות הוא לחזור אליו בחלון השירותים, לשנות את האפשרות "סוג הפעלה" חזרה ל"אוטומטית ", ואז ללחוץ על התחל כדי להפעיל את השירות לגיבוי.

בנה מחדש את אינדקס החיפוש של Windows אם אתה נתקל בבעיות

אם אתה נתקל בבעיות בחיפוש - חיפושים איטיים באופן בלתי צפוי, לא מוצא דברים שצריכים להתווסף לאינדקס, או חיפושים שבאמת קורסים - המיטב שלך הוא לבנות מחדש את אינדקס החיפוש. ייקח קצת זמן לבנות מחדש, אך בדרך כלל כדאי. לפני שאתה בונה מחדש את האינדקס, ייתכן שכדאי להקדיש זמן לקיצוץ מיקומי האינדקס שלך בדיוק למה שאתה צריך בכדי להקל על תהליך האינדקס.

פתח את חלון "אפשרויות האינדקס" על ידי לחיצה על התחל והקלדת "אפשרויות אינדקס", ואז לחץ על כפתור "מתקדם".

בחלון "אפשרויות מתקדמות" לחץ על כפתור "בנייה מחדש".

אחרי זה, זה רק עניין של לחכות בזמן ש- Windows בונה מחדש את האינדקס מאפס. אתה יכול להמשיך להשתמש במחשב שלך כרגיל, כמובן, אך החיפוש ימשיך להיות נקודתי עד שהאינדקס יבנה מחדש לחלוטין. כמו כן, Windows מנסה לבצע אינדקס בזמן שהמחשב שלך אינו בשימוש, ולכן עדיף לבנות מחדש את האינדקס לפני השינה ופשוט להשאיר את המחשב שלך לילה כדי לבצע את עבודתו. אתה צריך לחזור לחיפוש עד הבוקר.