האם אוכל להביא את האייפון שלי לספק אחר?

אם נמאס לך מהספק הנוכחי שלך וברצונך לעבור למכשיר טוב יותר, ייתכן שאתה תוהה אם תוכל לקחת את ה- iPhone הנוכחי שלך איתך. זה הרבה יותר פשוט ממה שהיה פעם, אבל יש עדיין כמה דברים שכדאי לזכור.

יהיה עליך לפתוח את נעילת ה- iPhone שלך ​​על ידי הספק הנוכחי שלך (אם זה כבר לא)

קשורים: כיצד לפתוח את הטלפון הסלולרי שלך (כך שתוכל להביא אותו למוביל חדש)

לפני כמה שנים רוב הטלפונים (אם לא כולם) היו נעולים של ספק, מה שאומר שהטלפון שלך יכול לשמש רק עם הספק שממנו קנית אותו. אז אם קניתם טלפון חכם של Verizon, תוכלו להשתמש בו רק ב- Verizon. חלק מהטלפונים עדיין נעולים במובייל, וחלקם לא.

אם הטלפון שלך עדיין נעול לספק שלך, תצטרך לקחת אותו ולבטל את נעילתו עבורך. זה מאפשר לך להשתמש בטלפון בכל ספק אחר ... כל עוד החומרה של הטלפון שלך תואמת לספק זה.

זה תלוי גם בדגם האייפון שלך

ספקים שונים משתמשים גם בטכנולוגיה סלולרית שונה, כך שלא כל טלפון תואם בהכרח לכל ספק.

קשורים: 6 סיבות מדוע אינך יכול להעביר את הטלפון הסלולרי שלך לכל ספק שאתה רוצה

AT&T, T-Mobile וספקים גלובליים רבים משתמשים בתקן GSM (Global System for Mobile Communications), בעוד Verizon ו- Sprint משתמשים בתקן ישן יותר הנקרא CDMA (Code-Division Multiple Access). אם הטלפון שלך תומך רק באחד הסטנדרטים האלה, אינך יכול לקחת אותו לספקית המשתמשת בשני. (אתה לא יכול להשתמש בטלפון GSM בלבד ב- Verizon, למשל, אבל אתה יכול להשתמש בו ב- AT&T וב- T-Mobile.)

החדשות הטובות הן כי טלפונים רבים כיום מגיעים עם שבבי CDMA וגם שבבי GSM, כולל גרסאות מסוימות של האייפון כבר לאייפון 4. אך לא לכל אייפון יש את שני השבבים.

ה- iPhone 6 ו- 6s , למשל, היו תואמים לשני הסטנדרטים. לא משנה היכן קניתם את האייפון שלכם, תוכלו להביא אותו למוביל אחר כל עוד הוא לא נעול. זה היה נכון גם לגבי 6 פלוס ו -6 פלוס.

ה- iPhone 7, 8, X, XS ו- XR  הם קצת שונים. ישנן שתי גרסאות של כל טלפון:

  • גרסאות Verizon ו- Sprint כוללות שבבי CDMA ו- GSM מבפנים, וניתן לקחת אותם לכל ספק אחר כל עוד הטלפון אינו נעול.
  • גרסאות ה- AT&T ו- T-Mobile, עם זאת, מגיעות רק עם שבב GSM. כלומר, אינך יכול להשתמש ב- iPhone של AT&T או T-Mobile ב- Verizon או Sprint, מכיוון שבגרסאות אלה אין שבבי CDMA. (עם זאת, אתה יכול לקחת אייפון AT&T ל- T-Mobile, או להיפך).

אז אם אתה קונה אייפון מ- AT&T או T-Mobile, ודא שאתה מתכנן להישאר עם אחד מאותם ספקים.

אם אתה מתכנן לשדרג לאייפון ורוצה חופש לעבור לכל ספק, עדיף להשיג את דגם Verizon, מכיוון שהוא מגיע נעול במפעל ביום הראשון והוא יעבוד עם כל אחת מארבע הספקים הגדולים ב- ארה"ב ללא בעיה. דגם האייפון של ספרינט הוא זהה, אך עליו להישאר נעול לספרינט למשך לפחות 50 יום.

לבסוף, ה-  iPhone SE דומה לאייפונים האחרים, שכן ישנם שני דגמים. יש אחד שעובד עם Verizon, AT&T ו- T-Mobile, אבל יש אחד אחר שעובד רק עם ספרינט. הדגם לשעבר יכול לעבוד על ספרינט, אך לא תקבלו מהירויות LTE מלאות שספרינט מציעה. ה- iPhone SE הופסק, אך כדאי לזכור זאת במקרה שאתה קונה משומש.

הכל קצת מבלבל, והיום שבו הטלפונים החכמים והמובילים הופכים לפשוטים הרבה יותר הוא היום שבו הגיהינום קופא. עד אז נצטרך לשוטט בבלגן הזה, אך אני מקווה שזה מנקה את הדברים כשאתה עומד לקנות אייפון חדש ותרצה בחופש הספק הטוב ביותר שאתה יכול לקבל.

תמונות של אפל, דרלה מאק / פליקר