מה זה G Suite, בכל מקרה?

G Suite הוא אוסף של מוצרים מבוססי ארגונים - כמו Gmail, Drive, Docs, Sheets וכן הלאה - המוצעים על ידי גוגל באמצעות פלטפורמת מנוי חודשית כדי לעזור לייעל את העסק שלך. אבל מה ההבדל בינו לבין האפליקציות החינמיות?

מהי G Suite?

G Suite - המכונה בעבר Google Apps for Work - הוא מוצר תוכנה כשירות (SaaS) המקבץ את כל כלי הפרודוקטיביות ושיתופי הפעולה מבוססי הענן שפותחה על ידי גוגל עבור עסקים, מכונים ועמותות. כלול בכל מנוי ותקבל גישה לכתובות Gmail מותאמות אישית, Docs, Sheets, Slides, Calendar, Drive, Sites ועוד ועוד.

מה ההבדל בין G Suite ו- Google Apps בחינם?

זה נראה כאילו הרבה מאותן אפליקציות של Google זמינות בחינם, אך יש כמה תכונות עיקריות המסייעות ל- G Suite להשתלב בצורה מושלמת עם החברה שלך.

בעוד שרוב המוצרים הללו הם בחינם לכולם, G Suite מוסיף תכונות ברמת הארגון למנויים שלה. חלק מתכונות אלה כוללות לוחות שנה משותפים, אחסון ענן אופציונלי ללא הגבלה, בקרות ניהול מתקדמות - כמו הוספה והסרה של משתמשים, אימות דו-שלבי וכניסה יחידה - וכלי העברת נתונים פשוטים להעברת כל הנתונים החשובים של החברה שלך ל- G Suite. . בנוסף, G Suite מגיע עם ניהול מכשירים ניידים, המאפשר לך להפעיל / להשבית מכשירים ניידים, לשלוט באילו אפליקציות מופעלות, ולמחוק מרחוק אם העובד משתולל עם מכשיר של החברה.

בנוסף לכל התכונות הנהדרות שכאלה, ל- G Suite יש גם כתובות דוא"ל מותאמות אישית לדומיין שלך. כך למשל, בניגוד לחשבון Google רגיל, המשתמש ב- "@ gmail.com", כאשר אתה נרשם ל- G Suite, הדוא"ל של כל משתמש יכיל את הדומיין שלך וייראה כמו "מישהו@yourdomain.com".

הערה:  עליך כבר להיות הבעלים ולאמת את הדומיין שאליו אתה נרשם כדי להשתמש בו עם G Suite.

ואל תדאג אם אתה כבר משתמש ב- Outlook, Yahoo או בכל שרתי חילופי דוא"ל אחרים. באמצעות G Suite, אתה יכול להשתמש בכלי העברת הנתונים כדי להעביר את כל הודעות הדוא"ל, היומן ואנשי הקשר שלך ולייבא ישירות הכל בקלות.

כמה עולה G Suite?

לפני ה -6 בדצמבר 2012, גוגל הציעה מהדורה סטנדרטית בחינם של G Suite עם פונקציונליות מופחתת, אשר הועברה לכל מי שנרשם ורשם את הדומיין שלו לפני הניתוק. כעת המחיר תלוי בכמה משתמשים בחברה שלך שישתמשו בשירות, כאשר כל שכבה תציע יותר תכונות ואחסון מאשר הגרסה הקודמת.

ישנן שלוש גרסאות זמינות לעסקים קטנים וגדולים כאחד:

  • בסיסי: 30 GB של אחסון משותף ב- Drive וב- Gmail לכל משתמש. כולל את כל יישומי הפרודוקטיביות של גוגל אך חסר חיפוש בענן (יכולת לחפש את כל התוכן של החברה שלך ב- G Suite), App Maker (בניית אפליקציות מותאמות אישית לעסק שלך) וכספת (שמירת נתונים וגילוי אלקטרוני עבור G Suite). עלויות בסיסיות 6 $ למשתמש לחודש.
  • עסק: למעשה זהה לתכנית הבסיסית אך יש לו אחסון בלתי מוגבל לכל המשתמשים וכולל Vault, Cloud Cloud ופיתוח אפליקציות. עסק עולה 12 דולר למשתמש לחודש.
  • ארגוני: כל אותן תכונות של התוכנית העסקית אך מוסיפה בקרות אבטחה וניהול מתקדמות, גילוי אלקטרוני ומניעת אובדן נתונים. עלות ארגון 25 דולר למשתמש לחודש.

אם אתה מנהל מוסד או שאחראי על קבלת החלטות ה- IT של המכון שלך, תוכל לקבל חינוך ב- G Suite עבור סגל וסטודנטים. ל- G Suite Education שתי גרסאות למכון שלך:

  • G Suite for Education:  מכיל את כל כלי הפרודוקטיביות בדיוק כמו G Suite Basic אך עם נפח אחסון נוסף לאתרים, כונן ו- Gmail וגישה חופשית לכספת של גוגל. G Suite for Education הוא ותמיד יהיה בחינם.
  • G Suite Enterprise for Education:  מציע יכולות נוספות המיועדות למוסדות גדולים, עם יכולות נוספות בארגון. כולל בקרות מתקדמות, ניתוחים משופרים וחיפוש וכלי תקשורת ארגוניים. עלות ארגון לחינוך 4 דולר למשתמש לחודש לסגל ולצוות ו -4 דולר למשתמש לחודש לסטודנטים.

עבור מוסדות הרוכשים רישיונות לכל אנשי הסגל והצוות בשנת 2018 או 2019, יש מחיר היכרות מיוחד המוזיל את העלויות בצורה דרסטית הן לסגל והן לצוות ולסטודנטים.

  • 2 דולר למשתמש לחודש לסגל ולצוות
  • חינם לסטודנטים זכאים

הערה:  מחיר ההיכרות זמין ללקוחות אשר רוכשים את המוצר בשנת 2018 או 2019. חידושים מכובדים לתקופה של שלוש שנים מיום חתימת החוזה הראשוני, כל עוד מתקיימים תנאי הצעת ההיכרות.

ואז, לבסוף, אם אתה מנהל ארגון ללא מטרות רווח, גוגל מציעה גרסה חינמית נוספת לעמותות הזכאות, שיש להן פונקציונליות ותכונות זהות למהדורת G Suite Basic והיא כמעט זהה ל- G Suite for Education.

הערה:  תזדקק לחשבון Google לעמותות ותוודא שאתה הבעלים של הדומיין העמותי שבו תשתמש כדי להירשם.

כיצד אוכל להתחיל?

כאמור, ישנן גרסאות שונות של G Suite לבחירה, כאשר כל אחת מהן מספקת תכונות שונות במקצת, תלוי באיזו מהן תבחר.

כדי להתחיל להשתמש ב- G Suite, החליטו לשם מה תשתמשו בו ובחרו אחת מהאפשרויות הרבות המתאימות ביותר לצרכי החברה / המכון שלכם.

גוגל מעניקה לכל מי שנרשם בפעם הראשונה ניסיון G Suite מתוק למדי של 14 יום כדי לראות אם הוא מתאים לכל הצרכים שלכם מסוויטה עסקית.

כל שעליך לעשות הוא לעבור את תהליך ההרשמה הסטנדרטי - אשר דורש ממך להזין את פרטי כרטיס האשראי שלך - להפעיל את חשבונך ולאחר מכן לאמת את הדומיין שלך. ואז, לפני שתקופת הניסיון מסתיימת, אם אתה כבר לא רוצה להשתמש ב- G Suite, פשוט בטל את החברות שלך. כברירת מחדל, תקופת הניסיון בחינם למשך 14 יום מופעלת עבור כל החשבונות החדשים.

אם אתה נהנה מ- G Suite ורוצה להמשיך להשתמש בו, אל תעשה כלום. כרטיס האשראי שלך יחויב בהתאם לגירסת G Suite שבחרת.