כיצד לחבר עכבר ומקלדת לפלייסטיישן 4 שלך

תאמינו או לא, פלייסטיישן 4 של סוני עובד עם עכבר ומקלדת. זה עושה את זה יותר נוח להקליד, להשתמש בדפדפן האינטרנט ובדרך כלל להסתובב מהר יותר. יש משחקים שתומכים אפילו בבקרות עכבר ומקלדת.

למרבה הצער, רוב המשחקים עדיין לא יעבדו עם עכבר ומקלדת. מפתחים לא רוצים שתשלוט ב- Call of Duty מכיוון שאתה יכול לכוון במדויק עם העכבר בזמן שהיריבים שלך משתמשים בבקרים. ובכל זאת, זה טריק שימושי לדעת, ואנחנו נראה לך איך לעשות את זה.

כיצד לחבר את העכבר והמקלדת

אתה יכול להשתמש בעכבר ובמקלדת USB או בעכבר ומקלדת Bluetooth אלחוטית.

כדי לחבר עכבר או מקלדת USB ל- PS4 שלך, פשוט חבר אותו ליציאת ה- USB של PS4. תוכלו למצוא שתי יציאות USB בחזית המסוף. אלה אותן יציאות בהן אתה משתמש לטעינת בקרי ה- PS4 שלך. אם מדובר בעכבר USB אלחוטי או במקלדת, חבר במקום זאת את הפלאג האלחוטי ליציאת ה- USB. PS4 שלך ייקח רגע לזהות את המכשיר, אך הוא אמור לעבוד לאחר מספר שניות בלבד.

קשורים: כיצד להתאים מכשיר Bluetooth למחשב, לטאבלט או לטלפון

אתה יכול גם לחבר עכבר או מקלדת Bluetooth אלחוטית לפלייסטיישן 4. Bluetooth הוא סטנדרטי, כך שכל עכבר או מקלדת Bluetooth צריכים לעבוד. אינך זקוק לעכברים ומקלדות המשווקים רק לקונסולות המשחק PS4.

כדי לחבר את ה- PS4 שלך למכשיר Bluetooth, פתח את מסך ההגדרות במסוף שלך, בחר "התקנים" ובחר "התקני Bluetooth". הכנס את העכבר או המקלדת למצב זיווג והוא יופיע על גבי המסך הזה, מוכן ל- PS4 שלך להתחבר אליו.

ניתן להתאים אישית את ההגדרות עבור עכברים ומקלדות מחוברים. לשם כך, פתח את מסך ההגדרות, בחר התקנים ובחר באפשרות "מקלדת חיצונית" או "עכבר". עבור מקלדות, אתה יכול לבחור את סוג המקלדת, את העיכוב ואת קצב החזרה כאשר אתה מחזיק את המקשים. לעכברים תוכלו לבחור אם העכבר ימני או שמאלי ולבחור מהירות מצביע.

כעת תוכל להשתמש בעכבר ובמקלדת PS4 שלך כדי לנווט בממשק. זה שימושי במיוחד באפליקציית דפדפן האינטרנט של PS4, ומעניק לך עכבר ומקלדת שהופכים את הדפדפן פחות למלאכה לשימוש. אתה יכול לשוחח בצ'אט עם החברים שלך, לחפש ב- Netflix ובאפליקציות מדיה אחרות, להזין סיסמאות Wi-Fi ופרטי כניסה אחרים ולעשות דברים אחרים שמעצבנים לעשות בלי עכבר ומקלדת.

כיצד לשחק משחקים בעזרת עכבר ומקלדת

קשורים: כיצד להזרים פלייסטיישן 4 משחקים למחשב האישי או ל- Mac באמצעות הפעלה מרחוק

כאן אתה עלול להיתקל בבעיות. בתיאוריה, אתה יכול להשתמש בעכבר ובמקלדת כדי לשחק במשחקים. אין שום דבר שמונע ממפתחים לתמוך בבקרי עכבר ומקלדת במשחקיהם. אולם בפועל, רוב המשחקים אינם תומכים בבקרי עכבר ומקלדת. אתה יכול להפעיל משחק ולנסות להשתמש בעכבר ובמקלדת, אך בדרך כלל הם לא יעבדו. יהיה עליך להשתמש בבקר DualShock 4 של פלייסטיישן 4 במקום זאת. אתה יכול למפות מחדש את כפתורי הבקר, אך אינך יכול למפות מחדש את כפתורי המקלדת כדי לגרום לו לתפקד כבקר.

משחקים אפילו לא עובדים עם מקלדת ועכבר כשמשחקים אותם באמצעות Remote Play באמצעות המחשב האישי שלך. אתה עדיין צריך בקר DualShock 4, גם כאשר אתה יושב על המחשב האישי שלך.

יש משחקים שעובדים, אבל זה נדיר. הרשימה קצרה מאוד. גרסאות הפלייסטיישן 4 של Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ו- War Thunde תומכות שניהם בעכבר ובמקלדת, וזה הגיוני מכיוון שהם משחקים מקוונים מרובי משתתפים בהם משחקים גם עם גיימרים למחשב עם עכבר ומקלדת.

יש למעשה דרך לשחק בכל משחק PS4 עם מקלדת ועכבר, אבל זה יעלה לך. מוצרים כמו מתאם Xim 4 עובדים עם פלייסטיישן 4, Xbox One, פלייסטיישן 3 ו- Xbox 360. חבר אליו מקלדת ועכבר והמתאם יתרגם את כניסות המקלדת והעכבר ללחיצות כפתור DualShock 4 וישלח אותם ל- PS4 שלך. המתאם יאפשר לך לשחק במשחקי PS4 כמו שאתה משחק משחק מחשב, מקלדת ועכבר. המתאם עובד בעצם באמצעות הטעיית ה- PS4 לחשוב שאתה משתמש בבקר DualShock 4.

אפשרות זו יקרה למדי במחיר של $ 150, אך זוהי אפשרות. אתה יכול לנסות לשנות בקר PS4 לקבלת כניסות עכבר ומקלדת, אבל זה הרבה יותר עבודה.

לא ממש ניסינו את מתאם ה- Xim 4 בעצמנו, אך יש לו ביקורות מצוינות. ישנם מתאמים דומים אחרים ותוכלו למצוא רבים מהם באמזון בפחות כסף, אך הביקורות נראות קצת יותר מכה והחמצה בדגמים אלה. לדוגמא, לחלופה זו בסך 50 $ של MayFlash יש ביקורות הנוגעות יותר.

פלייסטיישן 4 ו- Xbox One תומכים שניהם בעכברים ובמקלדות, אך הקונסולות הללו עדיין מיועדות למשחקי בקר. גם במשחקים של שחקן יחיד בו האיזון אינו מעורר חשש, מפתחי המשחקים לא יצאו מגדרם לתמוך בבקרי עכבר ומקלדת - למרות שהם יכולים. בעוד PS4 תומך בעכברים ומקלדות, תזדקק למתאם (או רק למחשב גיימינג נפרד) אם ברצונך לשחק איתם ברוב המשחקים.

קרדיט תמונה: אלברטו פרז פרדס בפליקר, ליאון טרה בפליקר