משרד חינם של מיקרוסופט: האם כדאי להשתמש באינטרנט באופליין?

Office Online של מיקרוסופט היא גרסה מבוססת אינטרנט בחינם לחלוטין של Microsoft Office. חבילת משרד מקוונת זו מתחרה בבירור עם Google Docs, אך היא גם תחליף פוטנציאלי לגרסת שולחן העבודה של Office.

נשווה את Office Online גם לגירסת שולחן העבודה של Microsoft Office וגם ל- Google Docs כדי לראות היכן זה מתאים. האם להשתמש ב- Office Online במקום ב- Office 2013 או ב- Google Docs?

Office Online לעומת Desktop Desktop

קשורים: מה ההבדל בין Office 365 ל- Office 2016?

שלא כמו כל שאר מוצרי Office של מיקרוסופט, Office Online ב- office.com הוא לגמרי בחינם. זהו היתרון הגדול ביותר של Office Online ביחס לגרסאות שולחן העבודה של Microsoft Office. אתה יכול להשתמש בו בכל המחשבים הרצויים בלי לשלם עבור עותקי קופסא נוספים או להירשם כמנוי ל- Office 365, שירות המנויים של מיקרוסופט ל- Office.

מכיוון שזו יישום אינטרנט שפועל בדפדפן שלך, Office Online יפעל על הכל, החל ממחשבי לינוקס ומכשירי Chromebook ועד מכשירי iPad ו- Android. זה לא דורש שום תוסף מיוחד ועובד בשום דפדפן פופולרי, כולל Firefox, Chrome ו- Safari - ולא רק ב- Internet Explorer.

קשורים: כיצד לשתף פעולה במסמכים דרך האינטרנט

Office Online שומר את המסמכים שלך באחסון שלך ב- Microsoft OneDrive (בעבר נקרא SkyDrive) באופן מקוון. באפשרותך להשתמש בשילוב OneDrive ב- Windows 8.1 או ביישום שולחן העבודה OneDrive בגירסאות קודמות של Windows כדי לסנכרן את המסמכים שאתה יוצר למחשב שלך, ולקבל עותקים מקומיים בפורמט Microsoft Office. Office 2013 שומר את המסמכים שלך ב- OneDrive כברירת מחדל, כך ש- Office Online פועל היטב כיישום אינטרנט נלווה. ייתכן שהמסמכים שלך כבר זמינים ב- OneDrive.

הגרסה המקוונת של Office מציעה גם תכונות שיתוף פעולה טובות יותר מאשר הגרסה מבוססת שולחן העבודה של Office. לדוגמה, כאשר אתה משתף פעולה עם אנשים אחרים בגירסת שולחן העבודה של Word 2013, רק אדם אחד יכול לערוך את אותה פיסקה בכל פעם. Word Online מציע עריכה בזמן אמת המאפשרת למספר אנשים לערוך את אותה פיסקה בכל פעם.

Office Online מוגבל יותר מאשר Microsoft Office. מיקרוסופט מספקת את Word Online, Excel Online, PowerPoint Online ו- OneNote Online. אם אתה תלוי ביישומים אחרים, כמו Microsoft Access, אין לך מזל.

גם יישומים מקוונים אלה מפשטים ומופשטים. הם אמנם מציעים ממשק דומה לגירסת שולחן העבודה של Office, עם סרט, אך יש להם פחות תכונות מובנות. זה לא בהכרח דבר רע, מכיוון שרוב האנשים לא משתמשים בכל התכונות הקיימות ב- Office Desktop. אפליקציות. רוצה לבצע מיזוג דואר או להפעיל מאקרו? אינך יכול לעשות זאת ב- Office Online, אך ככל הנראה אינך זקוק לתכונות אלה בכל מקרה.

Office Online גם לא יעבוד כשאין לך חיבור לאינטרנט. אם ברצונך לערוך מסמכים במצב לא מקוון, תזדקק לגירסת שולחן העבודה של Office.

יתרונות : Office Online הוא לגמרי בחינם, ניתן לגשת אליו בקלות מכל מכשיר, ועדיף לשיתוף פעולה בזמן אמת.

חסרונות : Office Online מספק רק כמה יישומי Office פופולריים, אין לו הרבה מהתכונות המתקדמות יותר, והוא עובד רק כשיש לך חיבור לאינטרנט.

Office Online לעומת Google Docs

קשורים: אין עוד דמי שדרוג: השתמש ב- Google Docs או באפליקציות האינטרנט של Office במקום ב- Microsoft Office

Google Docs היא חבילת משרד חינמית מבוססת אינטרנט. Office Online היא התגובה של מיקרוסופט לעליית Google Docs.

Office Online ו- Google Docs דומים למדי בשלב זה. שניהם יישומים מבוססי אינטרנט בחינם שאתה מפעיל בדפדפן שלך. שתיהן חוויות פשוטות ומופשטות ששומרות את הקבצים שלך בשירות אחסון מקוון - Microsoft OneDrive או Google Drive. לשניהם תכונות שיתוף פעולה מובנות בזמן אמת. שניהם מציעים יישומים ליצירת מסמכים, גיליונות אלקטרוניים ומצגות. Google Docs מציע גם יישומים ליצירת טפסים ושרטוטים, אך Office Online מציע אפליקציית רשימות פתקים מלאה ב- OneNote. לכל אחד מהם יש כמה תכונות שונות שאין לשני, אך הם דומים מאוד למשתמשים ממוצעים.

אוהב את זה או שונא את זה, מיקרוסופט אופיס היא עדיין בעצם הסטנדרט כשמדובר בסוויטות משרדיות. Office Online מרגיש הרבה יותר כמו Microsoft Office מאשר ב- Google Docs - עד לרצועת הכלים. חשוב מכך, Office Online שומר את המסמכים שלך בפורמטים של Microsoft Office כמו .docx, .xlsx ו- .pptx. Office Online אמור להיות בעל תאימות טובה יותר לקבצי Microsoft Office. כאשר אתה יוצר קובץ ב- Office Online, הוא אמור להיראות זהה בגירסת שולחן העבודה של Microsoft Office. מיקרוסופט מכירה את תבניות הקבצים שלה, בעוד ש- Google Docs אינו מושלם להתמודד איתן.

קשורים: כיצד לעבוד במצב לא מקוון ב- Chromebook

Google Docs פועל במצב לא מקוון, אך Office Online תמיד דורש חיבור לאינטרנט. למרות הפרסומות של מיקרוסופט, ל- Google Docs יש תמיכה לא מקוונת ואילו ל- Office Online אין. Google Docs מרתק אם אתה רוצה להשתמש בחבילת משרד בחינם במצב לא מקוון וגם באינטרנט - מיקרוסופט תרצה שתשלם עבור גרסת שולחן העבודה אם תרצה להשתמש בה מדי פעם במצב לא מקוון.

יתרונות : Office Online מציע תאימות מקורית לפורמטים של מסמכי Office. יש לו גם ממשק מוכר יותר אם אתה רגיל לגרסאות מודרניות ומגוזרות של Office.

חסרונות : אינך יכול לערוך מסמכים במצב לא מקוון באמצעות Office Online.

אז כדאי להשתמש ב- Office Online? ובכן, זה תלוי בך. אם תרצה גרסה חינמית לחלוטין של Office כדי שלא תצטרך לשלם למיקרוסופט 9.99 דולר לחודש, זו אפשרות משכנעת. מצד שני, ייתכן שתצטרך את התכונות המתקדמות יותר בגירסת שולחן העבודה של Office. אם אתה כבר משתמש ב- Google Docs, ייתכן שתרצה לעבור לתאימות מסמכים משרדית טובה יותר - או שתרצה להתחיל עם Google Docs לתמיכה במצב לא מקוון. זה תלוי בך.

כדאי לתת ליישומים השונים כאן סיבוב ולראות איזה מהם מתאים לכם ביותר. יש אנשים שזקוקים לרבים מהתכונות המתקדמות ב- Office, בעוד שאנשים רק צריכים את היסודות.