מהן תיקיות $ GetCurrent ו- $ SysReset, ותוכל למחוק אותן?

Windows 10 יוצר באופן אוטומטי את התיקיות $ GetCurrent ו- $ SysReset בכונן C: \ שלך במצבים מסוימים. תיקיות אלה יכולות להשתמש בג'יגה בייט של שטח, אך מה הם עושים, ותוכל למחוק אותם?

אלה קבצים מוסתרים, כך שתצטרך להציג קבצים מוסתרים בסייר הקבצים כדי לראות אותם.

מה זה $ GetCurrent?

קשורים: כיצד להציג קבצים ותיקיות מוסתרים ב- Windows 7, 8 או 10

הספרייה $ GetCurrent נוצרת במהלך תהליך השדרוג. הוא מכיל קבצי יומן לגבי אותו תהליך שדרוג אחרון של Windows ועשוי להכיל גם את קבצי ההתקנה עבור עדכון זה. במערכת שלנו, התיקיה $ GetCurrent תפסה 3.38 ג'יגה לאחר השדרוג לעדכון היוצרים. הסיבה לכך היא שהתיקיה מכילה שאריות קבצי התקנה של Windows Update.

בהנחה שאינך צריך לבדוק את קבצי היומן המאוחסנים כאן וסיימת להתקין את העדכון האחרון של Windows, ניתן להסיר תיקייה זו. בתיאוריה, Windows אמור למחוק קבצים אלה באופן אוטומטי לאחר 30 יום לכל היותר. בפועל, שמנו לב שהתיקיה הזו עדיין מונחת יותר מחודש לאחר השדרוג לעדכון היוצרים, ולכן נאלצנו למחוק אותה בעצמנו.

מה זה $ SysReset?

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על "אפס את המחשב הזה" ב- Windows 8 ו- 10

התיקיה $ SysReset נוצרת כאשר פעולת רענון או איפוס נכשלת. הוא מכיל תיקיית יומן שעשויה להיות שימושית למנהלי מערכות החווים בעיה ברענון או איפוס של מחשב.

במערכת שלנו התיקיה הייתה קטנה מאוד - פחות ממגה-בייט בגודל 636 קילו-בייט.

בהנחה שאינך נתקל בבעיות בתכונות הרענון או איפוס ואינך צריך לבדוק את היומנים כאן, ניתן להסיר תיקיה זו.

אתה יכול למחוק אותם, ואיך?

קשורים: מהי תיקיית $ WINDOWS. ~ BT, ותוכל למחוק אותה?

כלי ניקוי הדיסקים של Windows אינו מוחק תיקיות אלה באופן אוטומטי. עם זאת, הוא מוחק את התיקיות $ WINDOWS. ~ BT ו- ~ WINDOWS. ~ WS שאתה עשוי לראות גם בכונן C: שלך.

כדי להיפטר מתיקיות אלה, אתה יכול פשוט למחוק אותן בדרך המיושנת. בחר את התיקיות בסייר הקבצים, לחץ עליהן באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "מחק". סייר הקבצים יבקש ממך לספק הרשאת מנהל למחוק אותם, ואז תוכל לרוקן את סל המיחזור שלך כדי לפנות את השטח שהם לוקחים במכשיר שלך.

מחיקת תיקיות אלה לא תגרום לבעיות אם אינך צריך לבדוק את קבצי היומן שהם מכילים ואם אינך באמצע התקנת עדכון חדש ל- Windows. גם אם Windows אכן זקוק לקבצים כדי להתקין עדכון, הוא פשוט יוריד אותם שוב.