כיצד למצוא את כתובת ה- IP של הנתב בכל מחשב, טלפון חכם או טאבלט

אם אי פעם היית צריך לגשת לדף ההתקנה של הנתב שלך בכדי לבצע שינויים בתצורה, אתה יודע שאתה זקוק לגישה לכתובת ה- IP של הנתב שלך. אם שכחת מהי כתובת ה- IP הזו, כך תוכל למצוא אותה כמעט בכל פלטפורמה.

בעולם הרשתות, שער ברירת מחדל הוא כתובת IP שאליה התעבורה נשלחת כאשר היא מועדת ליעד מחוץ לרשת הנוכחית. ברוב הרשתות העסקיות הביתיות והקטנות - שם יש לך נתב יחיד ומספר מכשירים מחוברים - כתובת ה- IP הפרטית של הנתב היא שער ברירת המחדל. כל המכשירים ברשת שלך שולחים תנועה לכתובת IP זו כברירת מחדל. מכשירי Windows מכנים זאת "שער ברירת המחדל" בממשק. מחשבי מקינטוש, אייפון ואייפד פשוט מכנים אותו "נתב" בממשקים שלהם. ובמכשירים אחרים, ייתכן שתראה "שער" או משהו דומה. כתובת ה- IP עבור הנתב שלך חשובה מכיוון שזו הכתובת שתצטרך להקליד לדפדפן שלך כדי לאתר את דף ההתקנה מבוסס האינטרנט שלך של הנתב שבו תוכל להגדיר את הגדרותיו.

קשורים: כיצד למצוא את כתובות ה- IP הפרטיות והציבוריות שלך

מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- Windows

קשורים: 10 פקודות שימושיות של Windows שאתה צריך לדעת

כתובת ה- IP של הנתב שלך היא "שער ברירת המחדל" במידע חיבור הרשת שלך ב- Windows. אם אתה מעדיף להשתמש בשורת הפקודה, תוכל למצוא את שער ברירת המחדל עבור כל חיבור במהירות באמצעות הפקודה ipconfig.

אם אתה מעדיף, תוכל למצוא את כתובת השער המוגדרת כברירת מחדל דרך הממשק הגרפי. ראשית, פתח את לוח הבקרה. פשוט לחץ על התחל, הקלד "לוח בקרה" ואז לחץ על Enter.

בקטגוריה "רשת ואינטרנט" לחץ על הקישור "הצג סטטוס רשת ומשימות".

בפינה השמאלית העליונה של חלון "מרכז הרשת והשיתוף", לחץ על שם חיבור הרשת שלך.

בחלון "סטטוס אתרנט", לחץ על כפתור "פרטים".

בחלון "פרטי חיבור רשת" תמצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך כ"שער IPv4 ברירת מחדל ".

מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- Mac OS X

אם אתה משתמש ב- Mac, מציאת כתובת ה- IP של הנתב שלך היא די פשוטה. לחץ על תפריט "Apple" בסרגל בחלקו העליון של המסך ובחר "העדפות מערכת". בחלון "העדפות מערכת", לחץ על סמל "רשת".

בחר את חיבור הרשת שלך - למשל, Wi-Fi או חיבור קווי - ואז לחץ על כפתור "מתקדם" בתחתית המסך.

בחלון "רשת" בחר בכרטיסייה "TCP / IP". תראה את כתובת ה- IP של הנתב שלך כ- "נתב".

מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- iPhone וב- iPad

ב- iPhone או iPad, פשוט עבור אל הגדרות> Wi-Fi, ואז הקש על שם רשת ה- Wi-Fi שלך. תראה את כתובת ה- IP של הנתב רשומה כ- "נתב".

מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך ב- Android

באופן מוזר, אנדרואיד אינה מספקת דרך להציג מידע על חיבור רשת מהקופסה.

קשורים: כיצד למצוא את ערוץ ה- Wi-Fi הטוב ביותר עבור הנתב שלך בכל מערכת הפעלה

אפליקציות אנדרואיד רבות של צד שלישי יציגו מידע זה, כולל מנתח ה- Wi-FI, המספק גם דרך מצוינת לבחור את ערוץ ה- Wi-Fi האידיאלי עבור רשת ה- Wi-Fi של הנתב שלך. אם יש לך אפליקציית מידע רשת אחרת, פשוט חפש את כתובת ה- IP "Gateway".

אם אתה משתמש ב- Wi-Fi Analyzer, הקש על תפריט "תצוגה", ואז בחר "רשימת נגישות". בחלק העליון של מסך זה תראה כותרת "מחובר ל: [שם רשת]". הקש על זה וחלון יופיע עם מידע נוסף על הרשת שלך. תמצא את כתובת הנתב כ- "Gateway".

מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך במערכת ההפעלה של Chrome

אם אתה משתמש ב- Chromebook, לחץ על אזור ההודעות בצד ימין של שורת המשימות שלך, לחץ על האפשרות "מחובר [שם רשת]" ברשימה שצצה ואז לחץ על שם הרשת האלחוטית שאתה מחובר אליה. ל.

כשפרטי הרשת מופיעים, לחץ על הכרטיסייה "רשת" ותראה את כתובת הנתב כ"שער ".

מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך בלינוקס

ברוב שולחנות העבודה של לינוקס יש סמל רשת באזור ההודעות שלהם. בדרך כלל, אתה יכול ללחוץ על סמל רשת זה ואז לבחור באפשרות "מידע על חיבור" - או משהו דומה. חפש את כתובת ה- IP המוצגת לצד "מסלול ברירת מחדל" או "שער".

ועכשיו, כשאתה יודע באופן כללי מה לחפש ואיפה, אתה אמור להיות מסוגל גם למצוא את כתובת ה- IP של הנתב שלך בלי יותר מדי בעיות במכשירים שלא כיסינו. כל מכשיר שמאפשר לך להתחבר לרשת ולהציג מידע אודות חיבור הרשת אמור להציג אותו. פשוט חפש תחת הגדרות חיבור הרשת כל דבר שמפרט שער, נתב או כתובת נתיב ברירת מחדל.

קרדיט תמונה: מאט ג'יי ניומן בפליקר