הביאו את תפריט ההתחלה של Windows 7 ל- Windows 10 עם Classic Shell

אם יש תלונה שאתה יכול לצפות לשמוע כאשר גרסה חדשה של Windows תתפרסם, היא "מה הם עשו לתפריט התחל?" אם אתה רק רוצה שתפריט ההתחלה ב- Windows 10 ייראה ויתפקד כמו שעשה תפריט התחלה של Windows 7, אנחנו כאן כדי לעזור.

מדוע אני רוצה לעשות זאת?

אולי אתה אוהב את תפריט התחלה של Windows 10, שהוא למעשה הרחבה ותיקון של תפריט התחלה של Windows 8. אולי מערכת UI מבוססת האריחים לא מרגיזה אותך ואין לך בעיה עם הסרת העיצוב המסורתי של תפריט התחלה. אם כן הדרכה זו בהחלט לא בשבילך וזה נהדר שהפריסה החדשה לא מפריעה לך או ממלאת לך התקפי נוסטלגיה לממשקי המשתמש של פעם.

לא כולם (ואנחנו נכלול את עצמנו בקבוצה זו), לעומת זאת, כל כך אוהדים של מערכת תפריט התחלה החדשה. יש אנשים שלמדו כיצד להיאבק בתפריט התחל בחלונות 8 והם ייקחו את החוויה איתם אל חלונות 10. רוב האנשים דילגו על חלונות 8 לחלוטין וההפעלה המסיבית של חלונות 10 תשלח אותם בטריקה חזקה אל פרדיגמה חדשה של תפריט התחלה שאינה מתאימה לסגנון העבודה שלהם או לרגישות שלהם לגבי תפריט התחלה מלכתחילה. אם אתה נמנה עם אותם משתמשי Windows 10 החדשים שלא רוצים שום קשר לתפריט החדש, אנו כאן כדי לסדר את העניינים.

עכשיו, לפני שאנחנו ממשיכים, אנחנו רוצים להבהיר שרק בגלל שאנחנו לא אוהדים ענקיים של מה שמיקרוסופט עשתה עם תפריט ההתחלה של Windows 10 (ותפריט Windows 8 לפני כן) זה לא אומר שאנחנו ממש שלילי כלפי Windows 10 באופן כללי. התקנו את Windows 10 על כל דבר, החל ממחשבים שולחניים למחשבים ניידים אולטרה-בוק המזדקנים שלנו והתרשמנו למדי מהשיפורים שנמצאו בו (אותו אולטראבוק ישן לא רץ כל כך מאז, טוב, אי פעם).

מה אני צריך?

למרבה המזל לא נבצע שום דאגה ברישום, אין עריכה ידנית של משתנים או ערכים כלשהם, ולא תצטרך להקריב שום הקרבה על מנת להבטיח שהתהליך יעבוד בצורה חלקה.

הדבר היחיד שאנו זקוקים לו, מלבד ההתקנה שלך ב- Windows 10, הוא תוכנית קטנה מאוד שימושית המכונה Classic Shell. התוכנית Classic Shell כוללת שיפוץ למערכת תפריט התחלה המאפשרת לכבות את מערכת Windows 8 / Windows 10 עבור תפריט התחל הקלאסי היחיד שמתחיל כל הדרך חזרה ל- Windows XP, סידור של שני עמודות, ו בסגנון Windows 7.

בנוסף להתאמת תפריט ההתחלה, במוקד ההדרכה שלנו כיום, מערכת Classic Shell כוללת לא רק את תפריט ההתחלה הקלאסי אלא את סייר הקלאסי (חבילה של שינויים והתאמות לחוויית סייר Windows). עד כה לא הרגשנו הרבה כפייה לחפור בשינוי האופן שבו Windows 10 מטפל בסייר Windows, אך השינויים קיימים אם תרצה לחפור בהם.

תוכלו להוריד את Classic Shell בדף הבית של הפרויקט כאן. נכון לפרסום מאמר זה אנו ממליצים להשתמש במהדורת הביטא מכיוון שיהיו בה ההתאמות העדכניות ביותר עבור Windows 10. לאחר שפורסמה רשמית Windows 10 לזמן מה, השינויים יהיו פחות תכופים והתאמות הביטא בתוכנית יקופלו. לשחרור היציב.

עדכון : מעטפת קלאסית כבר לא מפותחת, אך כעת מתנדבים מקיימים את התוכנית בשם Open Shell. סביר להניח שתרצה לנסות זאת במקום זאת.

לפני שנקפוץ לתהליך בפועל, ברצוננו להקדיש דקה לעודד אותך לתרום כמה דולרים לפרויקט Classic Shell אם אתה מוצא את ה- Classic Classic שימושי. התוכנית מצטברת כבר שנים (מאז 2009), היא חינמית והיא מתוחזקת ואוצרת על ידי בחור יחיד. הרבה יותר קל לשמור על עדכון פרויקט ארוך טווח כאשר מספיק מהמשתמשים שלך אכפת מספיק כדי לעזור להדליק את האורות.

התקנה ותצורה של מעטפת קלאסית

הורד את הפעלת ההתקנה מדף הבית של הפרויקט, המקושר בסעיף הקודם, והפעל אותו. אמנם אתה יכול לבחור שלא להתקין אלמנטים בודדים (כמו רכיבי סייר קלאסי) אך הם לא מופעלים עד שתפעיל אותם, כך שיש מעט נזק בהתקנת החבילה כולה בסיבוב אחד.

לאחר סיום ההתקנה, אתה מתחיל בתהליך תצורת תפריט התחלה על ידי לחיצה אינטואיטיבית על לחצן התחל בסרגל הכלים. התפריט הבא יופיע.

כאן תוכלו לבחור לאמץ את הקלאסי, הקלאסי עם שתי עמודות, או את תפריט הסגנון של Windows 7. מכיוון שמטרת הדרכה זו היא ליצור מחדש את סגנון Windows 7, אנו נשאיר אותו כברירת המחדל. נחזור לתפריט זה עוד רגע, אך לעת עתה פשוט אשר שבחרת ב- Windows 7 ולחץ על אישור.

עכשיו בואו נפתח את תפריט התחלה על ידי לחיצה על לחצן התחל שוב.

שמרנו את צילום המסך לעיל באותו סולם בדיוק כמו צילום המסך של תפריט התחלה של Windows 10 בהקדמת המאמר. לא רק שתפריט ההתחלה נחמד וקומפקטי, אלא שצוות המעטפת הקלאסית כלל עור מתח של המטרו (שקובע כברירת מחדל בכך). אנו מקבלים בדיוק אותה פריסה והיכרות נוחה של תפריט Windows 7, אך בנושא נחמד המשתלב עם שאר עיבודי ממשק המשתמש ב- Windows 10.

וגם סופר נוח, בכלל לא איבדנו את תפריט ההתחלה של Windows 10. אם אתה זקוק  למשהו  בתפריט Windows 10 שאינו בתפריט מעטפת קלאסית (או שאתה מתקשה לאתר אותו בכל מקרה) כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על הערך בחלק העליון של Windows 7 Classic. תפריט מעטפת שכותרתו "תפריט התחלה (חלונות)" כפי שנראה בצילום המסך לעיל והוא בועט בך מיד (ובזמן זמני) לתפריט ההתחלה האמיתי של חלונות 10. בפעם הבאה שתלחץ על כפתור התחל, עם זאת תחזור לתפריט הסגנון של Windows 7 ללא תקלה.

לצבוט על התפריט הקלאסי

אנשים רבים יתלהבו מהגדרות ברירת המחדל בלבד (תפריט הסגנון של חלונות 7 + נושא המטרו). אם ברצונך לבצע עוד שינוי, תוכל פשוט ללחוץ לחיצה ימנית על כפתור התחל ולגשת להגדרות תפריט התחלה קלאסי באמצעות האפשרות "הגדרות" כפי שנראה למטה.

הבחירה הזו תשלח אתכם חזרה לתפריט שראינו כאשר הפעלנו לראשונה את תפריט התחלה קלאסי ותוכלו לבצע התאמות כמו מעבר להגדרת "קלאסיק עם שתי עמודות". על ידי חפירה נוספת בכרטיסיות הנוספות תמצאו מספר עצום של שינויים והגדרות שתוכלו לשחק איתם.

בנוסף להחלפת סגנון העמודה של התפריט, תוכל גם להחליף את סמל כפתור תפריט התחלה בפועל עצמו אם אתה נוטה כל כך. אתה יכול לעשות זאת על ידי סימון "החלף כפתור התחל" בתחתית הכרטיסייה "סגנון תפריט התחל" המוגדרת כברירת מחדל. בחר מ- Aero, Classic, או ספק תמונה מותאמת אישית.

אל דאגה, אתה לא מהסוג לעצב תמונה / אנימציה בהתאמה אישית שלך, יש אלפי אנשים ברשת ששיתפו את היצירות שלהם. אתה יכול למצוא כפתורי תפריט התחלה חדשים פשוט על ידי חיפוש בגוגל "לחצני תפריט התחלה קלאסי" ואז מתאר כלשהו כמו "Windows 10" אם אתה מחפש כפתורים עם נושא Windows 10. אתה יכול גם להכות את הפורום הרשמי כאן.

בכרטיסייה "הגדרות בסיסיות" תוכל להתאים פונקציות הקשורות לתפריט התחל כמו מה שקורה כאשר אתה לוחץ על מקש Windows או שילובים שלו. תוכל גם להתאים את אופן פתיחת תפריט התוכניות בתפריט התחל, להחליף את ברירת המחדל של כפתור הכיבוי (אנו תמיד מעבירים את מצבנו למצב שינה, כך שלא נסגור את המחשבים שלנו בטעות), ולעצב את תיבת החיפוש בתפריט.

בכרטיסייה "עור" תוכלו להחליף את העור בתפריט הקליפה הקלאסי שלכם מעיצוב המטרו המוגדר כברירת מחדל לנושאים אחרים כמו Windows Aero. נהיה עם זאת כנים, בעוד שאנחנו מאוד אוהבים את תפריט הסגנון של Windows 7 ברגע שראית את עדכון ממשק המשתמש הנקי ל- Windows 10 (תפריט התחלה מכוער בצד) כנראה שלא תרצה לחזור לעכשיו די מתוארך - מראה Aero. נושא Areo, לדעתנו, פשוט נראה לא במקום בין כל שיפור השינויים בממשק המשתמש.

לסיום, ואנחנו ממליצים בחום לבדוק כרטיסייה זו גם אם אתה מרוצה מכל השאר, הכרטיסייה "התאמה אישית של תפריט התחלה".

כאן תמצאו ערימה ישנה גדולה של דברים מהנים שתוכלו לסירוגין לסירוגין. מתגעגע לקישור ישיר לספריית ההורדות המוגדרת כברירת מחדל שלך? הפעל אותו. לא אכפת לך מתיקיות המוסיקה או המשחקים שלך? לכבות אותם. בעצם להשתמש באפליקציות מטרו? (אנחנו לא נשפוט.) יש גם לעבור לכך: אתה יכול לגשת ישירות לקישורי אפליקציית המטרו מחוץ למעטפת הקלאסית מבלי לפתוח את תפריט התחלה ברירת המחדל של Windows 10.

לבסוף, אם ברצונך להשתגע באמת ולנהל מיקרו-ניהול כל היבט בחוויית תפריט התחלה, החל מתזמון האלפית השנייה של התפריט ועד לעיכוב קופץ המידע האינפוטיפ ועד לטעינה של סמלים, עליך לבדוק "הצג את כל ההגדרות" בחלק העליון של המסך. תַפרִיט. תוכלו לעבור מארבע כרטיסיות ל -13 ולהשיג את היכולת לשנות את הדברים שרוב המשתמשים אפילו לא שוקלים לשנות. אל דאגה, אינך צריך לבחור כל הגדרה מאפס כאשר אתה עובר למצב כל ההגדרות, הוא שומר על כל ברירות המחדל הנוכחיות ופשוט נותן לך אפשרות לשנות אותן. אם אתה לוקח זמן להתאים את התפריט לעומק, עם זאת, אנו ממליצים לך להשתמש בכפתור הגיבוי בתחתית התפריט ולגבות את כל השינויים שביצעת לקובץ XML שתוכל לשמור ואז ייבא מאוחר יותר אם צריך להתעורר הצורך.

עם Classic Shell כל מה שאתה צריך זה כמה דקות להתקין דברים, עוד דקה או שתיים כדי לשנות את ההגדרות הבסיסיות, ואתה בעסק. תפריט ההתחלה של Windows 10 נראה כמו Windows 7 וכל הדברים בו נמצאים בדיוק איפה שאתה רוצה: לא אריח באופק.