מה היו GeoCities, ואיך אתה יכול לראות את זה היום?

אם השתמשת באינטרנט בשנות ה -90, אתה בטח זוכר את GeoCities. שירות אירוח אתרים פופולרי זה היה פעיל בארה"ב בין השנים 1994-09 (ועד 2019 ביפן). הוא אירח עשרות מיליוני אתרים אישיים בשיאו.

מה היו GeoCities?

באמצע שנות התשעים, הרשת העולמית (כפי שכונה אז) הייתה גבול חדש. אנשים רגילים יכולים לפרסם כל סוג של מידע - לא משנה כמה נישה - לצריכה עולמית.

עם זאת, נדרשו כמה שרתי מחשב בשרניים למדי כדי לטפל בתוכנות שרתי אינטרנט באותה עת. ושרתים אלה דרשו חיבורי רשת יקרים ומהירים, כך שאירוח אתרים היה יקר בהתחלה. לקוח ישלם תשלום חודשי (כמו $ 10) על שכירת שטח של כמה מגה בייט בשרת אינטרנט מרוחק - או שהם עשויים לקבל שטח אינטרנט עם מנוי לספק שירותי אינטרנט.

פרסום באינטרנט היה פרימיטיבי אז. כדי לפרסם אתר, אתה בדרך כלל עורך קובץ HTML בעורך טקסט ואז מעלה אותו (יחד עם כמה תמונות) לשרת האינטרנט באמצעות לקוח FTP והרבה סבלנות.

בשנת 1995, GeoCities הציע תוכנית חלופית לאירוח בתשלום. זה יספק כמות קטנה של שטח אינטרנט בחינם (כ -2 מגה בייט בהתחלה), ואז יגבה תשלום חודשי אם אתה רוצה יותר שטח אחסון.

בסביבות 1997, GeoCities החלה לקזז את עלויותיה בכך שהיא חייבת את לקוחותיה להציג פרסומות בדפים שאירחו. יחד עם Tripod, GeoCities הפכה לצעד ענק בדמוקרטיזציה של האינטרנט, ומאפשרת לכל מי שיש לו חיבור לאינטרנט לפרסם מידע באינטרנט בקלות.

שכונה חברתית ברשת

מאחר שאתרי GeoCities נוצרו על ידי אנשים מכל תחומי החיים, לכל אתר היה תחושה עממית משלו המשקפת את אישיותו של המחבר. באופן זה, הוא ניהל את הערעור המאוחר יותר של אתרי הרשתות החברתיות, כמו Myspace ופייסבוק.

תוך כדי התאמה אישית של האתרים שלהם, חברי GeoCities היו מצרפים את הדפים שלהם בכרזות המקדמות מטרות אישיות, מודעות לתוכנות המועדפות עליהם (כמו דפדפן האינטרנט Netscape), קובצי GIF מונפשים בנושא חג, תמונות מתוכניות הטלוויזיה האהובות עליהם ועוד.

מההתחלה, אתרי אינטרנט ב- GeoCities אורגנו ב"שכונות "וירטואליות שמשקפות באופן רופף נושא, כגון" הוליווד "לבידור," Area51 "למדע בדיוני, ו-" SiliconValley "למחשבים.

השכונה הופיעה בכתובת האתר של האתר שלך, שכללה גם כתובת מספרית ייחודית, כגון:

//www.geocities.com/siliconvalley/7070

בסוף שנות התשעים התפוצצה הפופולריות של GeoCities, והיא הפכה לאתר השלישי ביותר ביקר ברשת. עם הזמן מספר השכונות ב- GeoCities התרחב באופן דרמטי. בתחילת שנות האלפיים אירחו GeoCities דפי אינטרנט כמעט בכל נושא שאפשר להעלות על הדעת.

תוכל למצוא אתרים אודות חטיבות כיבוי אש מקומיות, מטוסים צבאיים, גלריות תמונות לחופשות, יצירות כיתות של בתי ספר יסודיים, גנאלוגיה, חטיפות חייזרים, כלי חרס והרשימה עוד ארוכה.

גלריה קטנה של דפי אינטרנט של GeoCities בארכיון

בחרנו כמה אתרי GeoCities וינטאג 'לשיתוף, אשר הועברו לארכיון עבור הדורות הבאים על ידי oocities.org. עם זאת, התמונות הבאות נלכדו בדפדפן אינטרנט מודרני, כך שאולי לא יראו בדיוק איך הצליחו בימי הזוהר שלהם.

ובכל זאת, עדיין תוכלו לקבל מושג כיצד נראים פריסות וגרפיקה קלאסיים בסוף שנות ה -90 עד תחילת שנות ה -90.

בואו נלך לנתיב הזיכרון:

  • אתר האינטרנט של פקרד בל של ריי:  מתישהו באמצע-סוף שנות ה -90, בחור בשם ריי הקים אתר תמיכה לא רשמי למחשבי פקרד בל, מותג מחשבים צרכני פופולרי באותה תקופה. הוא כולל מידע מפורט אודות דגמים שונים של מחשבי Packard Bell. באמצע שנת 2000 ריי כמעט לא עדכן אותה, אך הוא ריסס הודעה על בתו התינוקת שזה עתה נולדה בראש החלק העליון של הדף.

  • דף הבית של סופר SMB: אתר  המעריצים של סופר מריו נוצר על ידי מריו אלברטו. היא קיבלה את העדכון האחרון שלה בסביבות 01 ', אך היא מלאה במידע על המשחקים והקריקטורות המצוירים של מריו. יש אפילו דף המוקדש ליוצר מריו שיגרו מיאמוטו.

  • דף האינטרנט Geek-Computer Geek של טום פרמו:  הסיפור מאחורי האתר הנלהב הזה הוא שרועי ט. (טום) פרמו, ג'וניור, היה מעריץ מחשבים מתון עד שפגש את הנשיא ביל קלינטון ואת סגן הנשיא אל גור. ואז הוא הפך באורח קסם לחנון מחשבים ויצר אתר מפואר משנות ה -90 ומלא GIF מונפשים מסתובבים.

  • ד"ר קווין, בדיוני  מעריצים של אשת הרפואה : אתר המעריצים של SL ​​Snyder לתכנית הטלוויזיה של שנות ה -90 מציג עשרות סיפורי רומנטיקה עם גופות, כמו גם כמה סיפורי פרוסות חיים המציגים דמויות מהתוכנית. היא קיבלה את העדכון האחרון שלה בשנת 2005, אך בהתחשב בכמות הסיפורים, היא בטח הייתה בעבודה כבר הרבה זמן.

  • אתר רקטות מים: אתר  יוצא דופן זה של יורם רטר מציג תכניות לבניית רקטות מים משלך, תמונות של רקטות מים בפעולה, ואפילו כמה שיגורי רקטות מים מונפשים שניתנו בגרפיקה ממוחשבת. זו דוגמה טובה לאופן שבו תשוקה אישית, לא ברורה ככל שתהיה, יכולה למצוא בית ב- GeoCities.

סוף גיאו-סיטי

בשנת 1999 רכשה ענקית האינטרנט דאז, יאהו, את GeoCities תמורת 3.5 מיליארד דולר. שירות GeoCities החל אז לשנות את מבנהו, אם כי רבים מדפי המורשת שלו נותרו. GeoCities נותרו פופולריים למדי בקרב אנשים חדשים ברשת בתחילת שנות ה -24.

עם זאת, הפופולריות שלו החלה לרדת ככל שאירוח אתרים הפך זול יותר ונכלל לעתים קרובות יותר בתוכניות ספק שירותי האינטרנט או בחשבונות Mac.com זולים. עלייתם של אתרי מדיה חברתית, כמו Myspace, תרמה גם לפטירתה.

בשנת 2009, יאהו הודיעה כי היא תשבית את GeoCities, מה שגרם לסערה בקרב אנשי שימור דיגיטלי על אובדן עצום של ההיסטוריה התרבותית. צוות ארכיון מתנדב החל לצלם כמה שיותר דפי GeoCities לפני שיאהו משכה את התקע.

הם גנזו כ100,000 אתרים ותוכלו לצפות ברובם כיום באתרי מראה, כמו oocities.org.

כיצד להציג את GeoCities היום

למרות האתרים שאבדו כאשר יאהו סגרה את GeoCities, ארכיון ה- oocities הוא כמוסת זמן היסטורית יקרה מפז של תרבות האינטרנט המאוחרת של שנות ה -90 ועד תחילת שנות ה -00, ומזל שיש לנו את זה. ברור כי GeoCities סיפקו פורקן חיוני לביטוי אישי - וזה נצחי.