כיצד להפעיל תוכנית בהפעלה בכל מחשב

תוכניות שתתקין לעתים קרובות מוסיפות את עצמן לתהליך ההפעלה ב- Windows, Mac OS X ואפילו בלינוקס. אך תוכל גם להוסיף את התוכניות המועדפות עליך לתהליך ההפעלה ולהפעיל אותן באופן אוטומטי לאחר הכניסה למחשב שלך.

זה שימושי במיוחד עבור יישומי רקע או כלים שמבצעים פונקציה באופן אוטומטי, אך אתה יכול אפילו להוסיף יישומי שולחן עבודה והם צצים כאשר אתה מתחבר.

חלונות

ב- Windows 7 ובגירסאות קודמות של Windows, תפריט התחל הכיל תיקיית "הפעלה" כדי להקל על כך. בגירסאות אלה של Windows, אתה יכול פשוט לפתוח את תפריט התחל, לאתר קיצור דרך ליישום שברצונך להפעיל באופן אוטומטי, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר העתק. לאחר מכן אתר את תיקיית האתחול תחת כל היישומים בתפריט התחל, לחץ עליה לחיצה ימנית ובחר הדבק כדי להדביק עותק של קיצור הדרך הזה.

קשורים: כיצד להפוך את האתחול של Windows 10 למחשב מהיר יותר

תיקייה זו כבר אינה נגישה בקלות ב- Windows 8, 8.1 ו- 10, אך היא עדיין נגישה. כדי לגשת אליו, לחץ על מקש Windows + R, הקלד "מעטפת: הפעלה" בתיבת הדו-שיח הפעלה ולחץ על Enter. כן, יהיה עליך להשתמש בתיקיה - אתה לא יכול פשוט להוסיף קיצורי דרך מחלונית האתחול של מנהל המשימות.

קיצורי דרך שתוסיף לתיקיית "מעטפת: הפעלה" יופעלו רק כשאתה מתחבר עם חשבון המשתמש שלך. אם תרצה קיצור דרך להפעלת עצמו בכל פעם שמשתמש כלשהו נכנס, הקלד במקום זאת "מעטפת: הפעלה משותפת".

הדבק קיצורי דרך בתיקיה זו ו- Windows יטען אותם באופן אוטומטי כשאתה נכנס למחשב שלך. ב- Windows 10, אתה יכול פשוט לגרור ולשחרר קיצורי דרך מרשימת "כל היישומים" בתפריט התחל ישירות לתיקיה זו.

Mac OS X

קשורים: Mac OS X: שנה אילו יישומים יתחילו באופן אוטומטי בכניסה

ב- Mac OS X, אותו ממשק שמאפשר לך להשבית תוכניות הפעלה מאפשר לך להוסיף גם תוכניות מותאמות אישית משלך. פתח את חלון העדפות המערכת על ידי לחיצה על תפריט Apple ובחירת העדפות מערכת, לחץ על הסמל "משתמשים וקבוצות" ולחץ על "פריטי התחברות".

לחץ על כפתור "+" בתחתית רשימה זו כדי להוסיף יישומים, או גרור ושחרר אותם לרשימת היישומים. הם יטענו אוטומטית כשאתה נכנס למחשב שלך.

לינוקס

קשורים: כיצד לנהל יישומי אתחול באובונטו 14.04

לשולחנות עבודה שונים של לינוקס דרכים שונות לעשות זאת. לדוגמה, בשולחן העבודה של אובונטו של אובונטו, פתח את ה- Dash והקלד את המילה "התחל". לחץ על קיצור הדרך "יישומי הפעלה" כדי לראות רשימה של יישומי הפעלה. לחץ על כפתור "הוסף" ברשימה זו כדי להוסיף יישומים משלך. הקלד שם וספק את הפקודה להפעלת היישום. אתה יכול גם פשוט להשתמש בכלי זה כדי להפעיל פקודה בכניסה.

נראה כי שולחן העבודה של GNOME הסיר את הכלי הישן של מאפייני gnome-session, אך אפשרות זו עדיין זמינה בכלי Tweak של GNOME, שאף מותקן כברירת מחדל בהפצות לינוקס מסוימות. בדוק את חלונות ההגדרות של שולחן העבודה של Linux כדי למצוא את הכלי המתאים.

אתה יכול גם לנהל את זה מהספרייה הנסתרת ~ / .config / autostart / אשר כל שולחנות העבודה צריכים לקרוא. התקופה שלפני .config מציינת שמדובר בספריה נסתרת, ואילו ~ מציינת שהיא בספריה הביתית שלך - אז בכתובת /home/username/.config/autostart/. כדי לפתוח אותו, הפעל את מנהל הקבצים של שולחן העבודה שלך, חבר ~ / .config לשורת הכתובת שלו ולחץ על Enter. לחץ פעמיים על התיקיה "הפעלה אוטומטית" או צור אותה אם היא עדיין לא קיימת.

הוסף קבצי. שולחן עבודה לכאן כדי שהתוכניות יתחילו אוטומטית בעת ההפעלה. קבצי .שולחן העבודה האלה הם קיצורי דרך ליישום - לעתים קרובות ניתן ליצור אותם על ידי גרירה ושחרור של יישום לשולחן העבודה או אפילו רק לחלון ~ / .config / autostart / windows.

אם אינך משתמש בסביבת שולחן עבודה אלא רק רוצה להריץ אוטומטית פקודה - או מספר פקודות - בכל כניסה, הוסף את הפקודות לקובץ ה-. Bash_profile שלך ​​הנמצא ב ~ /. /.bash_profile.

ישנן דרכים אחרות להפעיל תוכניות בהפעלה, כמובן. לדוגמה, תוכל להוסיף ערכי רישום כדי לעשות זאת ב- Windows. אך אלה הדרכים הקלות ביותר לעשות זאת.

קרדיט תמונה: ג'ונתן לין בפליקר