כיצד להפעיל נעילת מספרים באופן אוטומטי כאשר המחשב שלך מתחיל

Windows 10 מאפשר לך להיכנס במהירות עם PIN מספרי במקום סיסמה ארוכה יותר. אם יש לך מקלדת עם לוח מקשים, אתה יכול להשתמש בלוח המספרים הזה כדי להזין את ה- PIN - לאחר שתפעיל את Num Lock. כך תוכל להפעיל את Num Lock בעת האתחול, כך שלא תצטרך ללחוץ על המקש בכל פעם.

זה אמור להיות הרבה יותר קל לאפשר, או אפילו להיות הגדרת ברירת המחדל, בהתחשב בשימוש של Windows 10 ב- PIN. אבל באופן מזעזע, זה לא.

ייתכן שיש לך אפשרות להפעיל את "Num Lock at Boot" במסך הגדרות ה- BIOS או UEFI כדי לעשות זאת. עם זאת, ניסינו את זה וזה פשוט לא עבד, גם כאשר השבתנו את ההפעלה המהירה. אז מצאנו דרך אחרת - זה פשוט לוקח קצת יותר עבודת רגליים.

עדכון : מאז שחרורו של עדכון היוצרים של Windows 10, שפורסם באפריל 2017, Windows מאפשר כעת להקליד PIN מספרי במסך הכניסה עם או בלי נעילת נעילה. ייתכן שתרצה עדיין להפעיל את Num Lock בעת האתחול מסיבה אחרת, אך אין צורך עוד רק להיכנס באמצעות PIN.

שלב ראשון: ערוך את הרישום

קשורים: כיצד להוסיף PIN לחשבון שלך ב- Windows 10

Windows מכיל הגדרות רישום השולטות במצב המקשים Num Lock, Caps Lock ומנעול הגלילה בעת האתחול. יהיה עליך לשנות את הגדרות הרישום האלה כדי ש- Windows 10 יפעיל באופן אוטומטי את Num Lock בעת האתחול.

הפעל את עורך הרישום על ידי פתיחת תפריט התחל, הקלדת "regedit" בתוכו ולחץ על Enter. מסכים להנחיית ה- UAC.

לאחר מכן, יהיה עליך לשנות את הערך "InitialKeyboardIndicators" בכמה מקומות.

ראשית, פנה אל  HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard. לחץ פעמיים על הערך "InitialKeyboardIndicators" בחלונית הימנית והגדר אותו ל "2".

לאחר מכן הרחב את התיקיה "HKEY_USERS". כעת תצטרך לחזור על התהליך הנ"ל מספר פעמים, ולשנות את הערך InitialKeyboardIndicators מתחת לכל תיקייה בתוך התיקיה HKEY_USERS.

התחל על ידי מעבר אל HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard, ושינוי הערך InitialKeyboardIndicators ל 2. לאחר מכן, חזור על התהליך עבור התיקיה מתחת לתיקיית. DEFAULT - זה יתחיל עם "S-".

חזור על תהליך זה עבור התיקיות הנותרות בתוך HKEY_USERS, שנה את הגדרת לוח הבקרה \ Keyboard \ InitialKeyboardIndicators תחת כל אחת מהן.

שלב שני: השתמש בטריק זה (או השבת הפעלה מהירה)

לאחר שתסיים, אתה אמור להיות מסוגל לאתחל מחדש ו- Windows 10 אמור להפעיל באופן אוטומטי את Num Lock בעת האתחול. עם זאת, זה לא ממש עובד ככה. תכונת ההפעלה המהירה, המכונה גם אתחול היברידי, עוקפת הגדרה זו ו- Windows ימשיך לאתחל כאשר Num Lock כבוי.

מצאנו שתי דרכים למנוע זאת. אתה יכול להשבית את ההפעלה המהירה, אבל מצאנו טריק טוב יותר שאמור לעבוד בשבילך מבלי לאבד את היתרונות של אתחול היברידי.

לאחר הפעלת קובץ ה- REG, כבה את המחשב. אל תפעיל אותו מחדש - בחר באפשרות "כבה".

אתחל את המחשב שוב. כשאתה מגיע למסך הכניסה, לחץ על מקש Num Lock פעם אחת כדי להפעיל אותו. אל תיכנס למחשב. ממסך הכניסה, לחץ על לחצן ההפעלה ובחר "כבה" כדי לכבות את המחשב שוב.

אתחל את המחשב לגיבוי ו- Num Lock יופעל במסך הכניסה. נראה כי זה מעביר את האתחול המהיר למצב בו הוא יאפשר אוטומטית את Num Lock בכל אתחול. כן, זה טריק מוזר - אבל זה עובד. (תודה ל- DznyRulz ב- Reddit שגילית את זה!)

קשורים: היתרונות והחסרונות של מצב "הפעלה מהירה" של Windows 10

אתה יכול גם למנוע את זה קורה על ידי השבתת תכונת ההפעלה המהירה לאחר ביצוע השינויים לעיל לרישום שלך. אם הטריק שלמעלה לא עובד בשבילך, נסה להשבית במקום זאת את האתחול המהיר.

לשם כך, פתח את לוח הבקרה, לחץ על "חומרה וצליל", לחץ על "אפשרויות צריכת חשמל" ולחץ על "בחר מה עושים כפתורי ההפעלה". לחץ על הקישור "שנה הגדרות שאינן זמינות כעת בחלקו העליון של מסך זה, ואז גלול מטה ובטל את הסימון של האפשרות" הפעל אתחול מהיר (מומלץ) ". לחץ על "שמור שינויים".

כשאתה אתחול המחשב שלך, כעת עליו לאתחל מעט איטי יותר - אולי רק כמה שניות יותר ב- SSD - אך מקש Num Lock יופעל בעת האתחול.

באופן אידיאלי, Windows היה עושה את כל זה כברירת מחדל, אבל לעת עתה, זה אחד הדברים שצריך קצת עבודה נוספת רק כדי לעשות משהו פשוט. אבל זה שווה את הנוחות.

קרדיט תמונה: ג'ון על פליקר