כיצד להוסיף Bluetooth למחשב שלך

למרות שרוב המחשבים הניידים - ואפילו שולחנות העבודה - מגיעים כעת עם תמיכה ב- Bluetooth, חלקנו עדיין זקוקים לשדרוג Bluetooth. אם אתה מתנדנד במכשיר ללא תמיכה ב- Bluetooth, אל תדאג. המשך לקרוא כאשר אנו מראים לך כיצד להוסיף תמיכה ב- Bluetooth בקלות ובזול לכל מחשב.

מדוע שארצה לעשות זאת?

אמנם אתה יכול להסתדר בסדר גמור בלי תמיכה ב- Bluetooth במחשב שלך (במיוחד אם אתה משתמש בשולחן עבודה) אך ישנם עשרות אלפי ציוד היקפי ואביזרים הדורשים - או שיהיו נוחים יותר על ידי Bluetooth.

קשורים: המדריך השלם לרכישת רמקול Bluetooth נייד

אתה יכול, למשל, להפעיל כבל שמע עזר מהמחשב שלך לכל אחד מרמקולי ה- Bluetooth שסקרנו במדריך הרמקולים של Bluetooth, אך זה יהפוך את הרמקול שלך לנייד הרבה יותר ונוח לצינור המוסיקה באמצעות Bluetooth כדי שתוכל לשמור על היכולת להעביר אותו לכל מקום במשרד שלך. Bluetooth שימושי גם בשימוש באוזניות אלחוטיות, בקרי משחק וציוד היקפי אחר.

ראה אם ​​למחשב שלך כבר יש Bluetooth

לפני שנמשיך, אנו ממליצים לך למסור למחשב שלך בדיקה כפולה לגבי מכשירי רדיו Bluetooth. אם יש לך מחשב נייד או מחשב ישנים יותר, כנראה שאתה צודק בהנחה שאין לך Bluetooth מובנה. אם יש לך מחשב נייד חדש יותר, עם זאת, זה כמעט נתון שיש לך Bluetooth. באופן דומה, זה היה אמור להיות תכונה שאינה קיימת במחשבים שולחניים, אך בשנים האחרונות מספר מפתיע של שולחנות עבודה החלו להישלח עם מכשירי רדיו Bluetooth.

פשוט לבדוק אם קיימות עדויות ל- Bluetooth ב- Windows. אתה יכול לבדוק אם יש Bluetooth על ידי כותרת אל לוח הבקרה> רשת ואינטרנט> חיבורי רשת. אם יש רדיו Bluetooth מותקן ומוגדר כראוי, תראה ערך עבור "חיבור רשת Bluetooth" לצד חיבורי רשת אחרים כמו אתרנט ו- Wi-Fi.

לחלופין, אתה יכול לפתוח את מנהל ההתקנים - פשוט הקש על התחל ולחפש "מנהל התקנים" - ואז לחפש ערך "Bluetooth". מנהל ההתקנים יראה לך אם למחשב שלך יש מכשיר Bluetooth, גם אם הוא לא מוגדר כהלכה.

אנו גם מציעים לבדוק שוב את הנתונים הסטטיסטיים במחשב האישי שלך רק כדי להיות בטוחים. למרות שלא סביר, ייתכן שספק החומרה שמאחורי החומרה שלך משתמש במנהל התקן מיוחד או בכלי אחר שאתה צריך להוריד על מנת לאפשר את חיבור Bluetooth. קצת להתבונן עם גוגל ולגלות אם בכלל יש לך את החומרה ואם אתה זקוק למנהל התקן מיוחד, BIOS או עדכונים אחרים.

הוסף Bluetooth למחשב האישי שלך

אם גילית שלמחשב שלך אין Bluetooth מובנה, יהיה עליך להוסיף אותו. החדשות הטובות הן שזה קל לעשות ולא צריך לבזבז הרבה על זה.

שלב ראשון: קנה את מה שאתה צריך

אתה לא צריך הרבה כדי לעקוב אחר הדרכה זו. לאחר שקבעת שהמחשב שלך בהחלט זקוק לרדיו Bluetooth (ולא רק לעדכון מנהל התקן), הגיע הזמן לבדוק שיש לך יציאת USB בחינם. אם לא, ואין מקום לעשות מכיוון שאתה זקוק לכל היציאות הנוכחיות שלך, כדאי לשקול להשיג רכזת USB איכותית או כרטיס הרחבה מסוג USB.

קשורים: כיצד לבחור את רכזת ה- USB המושלמת לצרכים שלך

עם יציאת USB בחינם ביד, הדבר היחיד שאתה צריך הוא מתאם USB USB. למטרות הדרכה זו (ולשימוש במכונות שלנו), נשתמש בפלאג USB מסוג Kinivo BTD-400 ($ 11.99) בעל דירוג גבוה וזול במיוחד.

ישנן דרכים אחרות להתייחס לבעיה, אך רובן אינן מעשיות למדי. אתה יכול, למשל, להשתמש בחריץ ה- PCI Mini של המחשב הנייד שלך עם מודול Bluetooth / Wi-Fi למחשב נייד, אבל זה הרבה טרחה. אחת הסיבות שאולי תרצו לעבור בדרך המיני PCI היא אם אתם ממש לא רוצים לוותר על יציאת USB במחשב נייד ולא רוצים להעביר רכזת USB.

בצד שולחן העבודה, הסיבה היחידה שאנו יכולים לראות אם איננו משתמשים בפתרון מבוסס ה- USB היא אם אתה במפורש בשוק כרטיס Wi-Fi PCI למחשב שולחני, מכיוון שכרטיסי PCI רבים של Wi-Fi מגיעים עם Bluetooth. נִבנָה בְּ.

שלב שני: התקן את דונגל ה- Bluetooth

אם אתה מתקין את Kinivo ב- Windows 8 או 10, התהליך פשוט: פשוט חבר אותו לחלונות. Windows כולל את מנהלי ההתקנים הבסיסיים של Broadcom הנדרשים על ידי הפלאג ויתקין אותם אוטומטית כאשר הוא מזהה את המכשיר החדש.

אם אתה מתקין אותו בגירסה קודמת של Windows, יהיה עליך להתקין את מנהלי ההתקנים של Bluetooth. תדע שאתה דורש מנהלי התקנים אם חלונית מנהל ההתקנים נראית כך לאחר שתחבר את הפלאג.

קשורים: כיצד אוכל לדעת אם אני מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות?

באפשרותך להוריד את מנהלי ההתקנים מ- Kinivo (יצרן הדונגל) או מ- Broadcom (יצרנית רדיו ה- Bluetooth בפועל במכשיר). הורד את הגירסה עבור מערכת ההפעלה שלך (כך תוכל לראות אם אתה מריץ חלונות של 32 סיביות או 64 סיביות), הפעל את תוכנית ההתקנה ואתה יכול להתחיל.

שלב שלישי: התאם את המכשירים שלך

קשורים: המדריך השלם לרכישת רמקול Bluetooth נייד

כעת לאחר התקנת הפלאג, אתה מוכן להתאים מכשיר. נדגים את התהליך על ידי חיבור אחד הרמקולים בהם השתמשנו במדריך שלנו לרמקולי Bluetooth ניידים.

לאחר הכנסת הפלאג (ועם ההתקנה של מנהלי ההתקנים המתאימים), סמל Bluetooth אמור להופיע במגש המערכת כפי שנראה בצילום המסך למטה. לחץ לחיצה ימנית על הסמל ובחר "הוסף התקן Bluetooth" מתפריט ההקשר.

אם אתה משתמש ב- Windows 8 או 10, תראה מסך כמו זה למטה. פשוט לחץ על כפתור "זוג" עבור המכשיר שברצונך לחבר.

אם אתה משתמש ב- Windows 7 - או בגרסה קודמת - תראה במקום זאת מסך כמו זה. בחר את המכשיר שברצונך לחבר ואז לחץ על "הבא".

לאחר ביצוע הבחירה שלך, Windows יתקשר עם המכשיר למשך כחצי דקה מכיוון שהוא מסיים את תהליך ההתאמה באופן אוטומטי. לאחר מכן, המכשיר שלך זמין לשימוש!

אתה יכול לנהל את התקני ה- Bluetooth שלך על ידי גישה לתפריט Bluetooth דרך מגש המערכת (כפי שעשינו לפני רגע) או על ידי ניווט אל לוח הבקרה -> כל פריטי לוח הבקרה -> התקנים ומדפסות. כך או כך, אתה אמור להיות מסוגל לראות (ולקיים אינטראקציה איתם) הן את דונגל ה- Bluetooth שלך והן את כל התקני ה- Bluetooth המחוברים.

זה כל מה שיש בזה! 15 דולר, יציאת USB אחת, תהליך התקנה כמעט ללא כאבים, וכעת למחשב שלך יש קישוריות Bluetooth.