כיצד להגדיר שולחן עבודה מרוחק באובונטו

צריך לשים יד על מחשב אובונטו לינוקס מרוחק? הגדר את שיתוף המסך של אובונטו וקח שליטה מרחוק כשאתה צריך. אתה יכול להתחבר לשיתוף מסך עם כל לקוח VNC. אנו נראה לך כיצד.

"שיתוף המסך" המובנה של אובונטו הוא שרת VNC

כאשר אתה מבצע חיבור SSH למחשב אובונטו לינוקס מרוחק, תקבל ממשק חלון מסוף. זה בסדר גמור עבור משימות רבות, כגון ניהול מערכת, ויש לו את היתרון שהוא חיבור קל. אין גרפיקה להעברה מהמחשב המארח ללקוח המקומי, כך שהיא מהירה וקלה להגדרה.

אם אתה רוצה לראות יישומים גרפיים המותקנים על המארח המרוחק במחשב המקומי שלך, אתה יכול לעשות זאת באמצעות חיבור PuTTY, שגם קל להתקנה.

אבל מה אם אתה רוצה להיכנס ל- all-in ולראות את כל שולחן העבודה המרוחק וזה כאילו ישבת ממש מולו? פשוט - אתה משתמש ב"שיתוף מסך ", המכונה גם שיתוף שולחן עבודה.

לשם כך, אתה מגדיר את שיתוף המסך במחשב המרוחק ומתחבר אליו עם לקוח VNC במחשב המקומי. ו - ניחשתם נכון - קל להתקנה.

למרות שמאמר זה מתרכז באובונטו, זה באמת דבר של GNOME. זה עובד באותה מידה בכל לינוקס אחרת שיש לה גרסת GNOME להפצה שלהם. למנג'רו ופדורה, למשל, יש את אותן אפשרויות והגדרות המתוארות להלן. עברנו את התהליך הזה עם אובונטו 18.04 LTS.

כיצד להפעיל שיתוף מסך במארח המרוחק

אלה ההגדרות שאתה מבצע במחשב אובונטו המרוחק אליו אתה מתחבר .

בתפריט המערכת, לחץ על סמל ההגדרות.

בתיבת הדו-שיח "הגדרות", לחץ על "שיתוף" בחלונית הצד ואז לחץ על הלחצן "שיתוף" מופעל.

לחץ על "כבוי" לצד האפשרות "שיתוף מסך", כך שהוא ישתנה ל"מופעל ".

תיבת הדו-שיח "שיתוף מסך" מופיעה. לחץ על המתג בשורת הכותרת כדי להפעיל אותו.

כאשר המתג מופעל, המחוון בתחתית תיבת הדו-שיח משתנה גם למצב מופעל.

כברירת מחדל, "אפשרויות גישה" מוגדרות כ"חיבורים חדשים חייבים לבקש גישה ". המשמעות היא שכל משתמש צריך לאשר כל חיבור. אם אתה מנסה להתחבר מרחוק, זה לא יעבוד, אז הגדר סיסמה במקום זאת. בחר בלחצן הבחירה "דרוש סיסמה" והקלד סיסמה בשדה "סיסמה".

סיסמה זו אינה קשורה לשום חשבון משתמש, אך היא חייבת לספק על ידי לקוחות מרוחקים כאשר הם מתחברים. זה מוגבל לשמונה תווים, אז הפוך אותו למורכב ככל האפשר. אם אתה שוכח את הסיסמה, אתה תמיד יכול לחזור על השלבים הבאים כדי לאפס אותה.

לאחר שהקלדת סיסמה, סגור את הדו-שיח "שיתוף מסך" ו"הגדרות ".

הצפנה משמשת להעברת ואימות הסיסמה בעת בקשת חיבור. אם שאר תעבורת ה- VNC מוצפנת תלוי ביכולות של לקוח ה- VNC. זה יותר דאגה לחיבורים באינטרנט.

אלא אם כן יש לך VPN מאובטח בין שני האתרים שלך או אם חיבור VNC מוגן אחרת (על ידי מנהרה דרך SSH, למשל), ניתן להניח שהחיבור אינו מוצפן. הימנע מפתיחת מסמכים רגישים או פרטיים מעל החיבור.

כעת עלינו להגדיר לקוח להתחבר למחשב זה וזה מביא אותנו לכתובות IP.

כיצד לגשת למערכת המרוחקת דרך האינטרנט

אזהרה : אנו ממליצים להשתמש ב- VNC רק ברשת מקומית. שיתוף המסך של אובונטו לא יאפשר לך להגדיר סיסמה ארוכה יותר משמונה תווים. אם ברצונך להתחבר מרחוק, אנו ממליצים להגדיר שרת רשת וירטואלית פרטית (VPN) ברשת עם מערכת אובונטו המרוחקת. התחבר ל- VPN מהאינטרנט, ואז התחבר למערכת VNC דרך ה- VPN. זה נמנע מחשיפת שרת VNC ישירות לרשת. עם זאת, אם בכל מקרה ברצונך להנגיש את שרת שיתוף המסך דרך האינטרנט, סעיף זה מראה לך כיצד.

אם אתה לא באותה רשת כמו מחשב אובונטו המרוחק, תצטרך להתחבר אליו דרך האינטרנט. כתובת ה- IP שרשת מציגה לאינטרנט היא כתובת ה- IP הציבורית שלה. זו למעשה כתובת ה- IP של הנתב, המוקצית על ידי ספק שירותי האינטרנט (ISP). אז עלינו למצוא את כתובת ה- IP הזו.

הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא להקליד "ה- ip שלי" בשורת החיפוש של גוגל במחשב אובונטו המרוחק ואז ללחוץ על Enter.

זה טוב לדעת, אבל זה לא מספיק כדי ליצור חיבור למחשב המרוחק.

דמיין שאתה רוצה להתקשר למישהו במלון. אי אפשר להתקשר ישירות לחדר שלהם. תחילה תתקשר למלון ותתן להם את שם האורח שאיתו תרצה לדבר. מפעיל המרכזיה בודק את מדריך המלונות ומעביר את שיחתכם לחדר הנכון.

הנתב ברשת משמש כמפעיל המרכזיה. לכן, על הנתב ברשת המרוחקת להיות מוגדר להעביר בקשות חיבור VNC למחשב אובונטו. זוהי טכניקת רשת הנקראת העברת פורט.

אבל בואו נגבה רגע. ספק שירותי האינטרנט שלך אולי הקצה לך כתובת IP ציבורית סטטית או כתובת IP ציבורית דינמית. כתובת IP ציבורית סטטית היא קבועה, בעוד שכתובת IP ציבורית דינמית עשויה להשתנות כאשר הנתב שלך יופעל מחדש. אם כתובת ה- IP הציבורית שלך משתנה מעת לעת, מחשבים מרוחקים לא יידעו לאיזו כתובת IP לשלוח את בקשת החיבור שלהם.

הפיתרון הוא משהו שנקרא מערכת שמות מתחם דינמית (DDNS). ישנם ספקי DDNS בחינם בהם תוכלו להשתמש. התהליך הכללי הוא:

  • אתה נרשם אצל ספק DDNS ומקבל כתובת אינטרנט סטטית.
  • אתה מגדיר את הנתב שלך לפנות מעת לעת לספק ה- DDNS שלך ולהודיע ​​לו על כתובת ה- IP הנוכחית שלו.
  • מערכת DDNS מעדכנת את הרשומה של כתובת האינטרנט שלך, ולכן היא מצביעה על כתובת ה- IP שלך. המשמעות היא שבקשות חיבור שבוצעו לכתובת האינטרנט שלך מועברות תמיד לכתובת ה- IP הנוכחית והנכונה שלך.

קשורים: כיצד לגשת בקלות לרשת הביתית שלך מכל מקום באמצעות DNS דינמי

באמצעות האנלוגיה של המלון שלנו, בקשת החיבור עד כה הגיעה למרכזיית המלון. כדי להשלים את החיבור, על הנתב לבצע את העברת היציאה.

נתבים יכולים לשלוח תנועה שמגיעה לנמל ספציפי למחשב ספציפי. לאחר שהוגדרו לשלוח תעבורת VNC למחשב מסוים, כל בקשות חיבור ה- VNC הנכנסות מופנות למחשב זה.

אם אתה הולך להשתמש ב- VNC ברחבי האינטרנט, מומלץ להשתמש ביציאה לא תקנית. כברירת מחדל, מחשב אובונטו המרוחק מאזין לבקשות חיבור VNC ביציאת TCP / IP 5900.

זו מוסכמה מוגדרת היטב, אך בכל מקרה אימתנו אותה על ידי ניתוח תעבורת רשת כלשהי:

אנו יכולים להסוות את הפרט הזה מהעולם החיצון באמצעות יציאה לא תקנית, כמו 43025. לאחר מכן, יש להגדיר את הנתב המרוחק להעביר בקשות חיבור ליציאה 43025 - או ליציאה שתבחר - למחשב אובונטו ביציאה 5900.

קשורים: כיצד להעביר יציאות בנתב שלך

זה כמו להתקשר למלון ולבקש לדבר עם החנון בחדר 43025. המפעיל יודע שהחנון באמת נמצא בחדר 5900 ומחבר את שיחתך. החנון לא יודע איזה חדר ביקשת ולא אכפת לו. אתה לא יודע באיזה חדר נמצא באמת הגיק, וגם לא אכפת לך.

השיחה ביניכם יכולה להמשיך, וזו הייתה התוצאה הרצויה.

כיצד להתחבר ממערכת לינוקס

מחשב הלקוח שעומד להתחבר למחשב אובונטו שלנו לא צריך להפעיל את אובונטו. כפי שנראה כאשר אנו מגדירים לקוח Windows, הוא אפילו לא צריך להריץ לינוקס.

כדי לחזק את אופי ההפצה-אגנוסטי של החיבור, אנו הולכים להתחבר ממחשב בו פועל מנג'רו. השלבים זהים גם להפצות אחרות.

אנו הולכים ליצור חיבור רשת מחשוב וירטואלית (VNC), ולכן עלינו להשתמש בלקוח המסוגל לכך. Remmina הוא לקוח שולחן עבודה מרוחק התומך ב- VNC, והוא משולב בהפצות לינוקס רבות, כולל אובונטו. קל להתקנה (אם זה כבר לא) ממנהל החבילות של הפצות אחרות.

לחץ על מקש הסופר הממוקם בין מקשי Ctrl ו- Alt השמאלי והקלד את האותיות הראשונות של "רמימינה". סמל Remmina יופיע בראש המסך.

לחץ על הסמל להפעלת Remmina.

כאשר מופיע תיבת הדו-שיח של רמינה, לחץ על הסימן "+" כדי ליצור חיבור חדש.

תיבת הדו-שיח העדפות שולחן עבודה מרוחק מופיעה. זה המקום בו אתה מזין פרטים על החיבור למחשב המרוחק. ניתן לשמור ולהשתמש בהם מחדש, כך שלא תצטרך להקליד אותם בכל פעם שאתה רוצה להתחבר.

ספק "שם" לחיבור זה. אתה יכול לבחור כל דבר, אבל זה צריך להיות משהו שמזהה את המחשב שאליו אתה מתחבר.

אתה יכול להשאיר את השדה "קבוצה" ריק או לספק שם לקבוצה. אם אתה מגדיר חיבורים רבים, ניתן לקבץ אותם לקטגוריות, כגון מחשבי לינוקס, מחשבי Windows, משרד ראשי, סניפים מקומיים וכן הלאה.

בחר "VNC - VNC Viewer" מהתפריט הנפתח "פרוטוקול". כעת מופיעים שדות נוספים ש- Remmina יודעת באיזה פרוטוקול אנו רוצים להשתמש.

בשדה "שרת", הזן את כתובת ה- IP או את שם הרשת של המחשב המרוחק. השדה "שם משתמש" אינו קשור לחשבון משתמש לינוקס; אתה יכול להקליד כל דבר כאן. "הסיסמה" חייבת להיות הסיסמה שבה השתמשת בעת הגדרת שיתוף המסך במחשב אובונטו המרוחק.

בחר ערך מהתפריט הנפתח "עומק צבע". ערכים נמוכים יותר מגיבים, אך המסך ייראה שטוח ומעט פסיכדלי. אם הוויזואליות לא חשובה לך, ואתה מעדיף מהירות על פני יפות, בחר ערך נמוך. ערכים גבוהים יותר נראים יותר כמו שולחן העבודה בפועל. בחיבורים איטיים, לעומת זאת, הם יכולים להיות איטיים לעדכן, ותנועות העכבר יכולות להיות בלתי יציבות.

בחר "בינוני" מהתפריט הנפתח "איכות". אם הכל נראה בסדר כשאתה מחובר, אתה יכול להתאים את זה לערך גבוה יותר עבור חיבורים הבאים. אבל כדי לוודא שהחיבור עובד, "בינוני" הוא נקודת התחלה טובה.

לאחר שתגדיר את פרטי החיבור שלך, לחץ על כפתור "שמור". אתה חוזר לחלון הראמי של רמינה, והחיבור החדש שלך מופיע שם.

לחץ פעמיים על החיבור כדי להתחבר למחשב אובונטו המרוחק. המחשב המרוחק חייב להיות מופעל, והאדם שמגדיר את שיתוף המסך חייב להיות מחובר. הוא יראה הודעה שאתה מחובר ושולט בשולחן העבודה שלו, שהוא מנומס בלבד.

חשוב לציין שאתה לא מתחבר למחשב המרוחק - אתה משתלט על ההפעלה של האדם שכבר מחובר.

Remmina מראה לך את שולחן העבודה המרוחק בחלון במחשב שלך. אתה יכול להזיז את העכבר ולהשתמש במקלדת כמו שישבת ליד המחשב המרוחק.

הסמלים בלוח הצדדי מאפשרים לך למקסם את החלון, לשנות את גודל שולחן העבודה המרוחק לחלון רמינה, לעבור לתצוגת מסך מלא וכן הלאה. העבר את העכבר מעל הסמלים כדי לקבל טיפ כלי כדי לראות מה הם עושים.

לאחר שתסיים עם החיבור המרוחק שלך, התנתק מהמחשב המרוחק על ידי לחיצה על הסמל התחתון בחלונית הצד.

כיצד להתחבר ממערכת Windows

ל- Windows יש בעיות תאימות עם ההצפנה המשמשת בחיבור VNC, לכן נעשה את השימוש בהצפנה אופציונלי. בדרך זו, מחשבים המשתמשים בהצפנה יכולים לעשות זאת, וכאלה שאינם יכולים להתחבר בלעדיו.

אזהרה : כל אחד ברשת שלך יוכל להאזין לחיבור. זו סיבה נוספת מדוע טוב להשתמש בזה ברשת מקומית או דרך VPN - לא דרך האינטרנט!

השתמש בפקודה זו במחשב אובונטו המרוחק כדי להפוך את ההצפנה לבחירה:

gsettings set org.gnome.Vino דורש הצפנה כוזב

אם אין לך RealVNC במחשב Windows שלך, הורד והתקן אותו. ההתקנה פשוטה - פשוט לחץ על כפתורי "הבא" וקבל את ברירות המחדל.

לאחר התקנתו, הפעל את היישום "VNC Viewer" מתפריט התחל. בחר "חיבור חדש" מתפריט "קובץ".

תיבת הדו-שיח "מאפיינים" מופיעה. הקלד את כתובת ה- IP או את שם הרשת של שרת אובונטו המרוחק בשדה "שרת VNC".

בשדה "שם" הקלד שם לחיבור זה, כך שתזהה לאיזה מחשב מרוחק הוא מתחבר. אתה יכול לספק תווית בשדה "תווית" או להשאיר אותה ריקה.

בקבוצה "אבטחה" השאר את התפריט הנפתח "הצפנה" מוגדר כ"תן לשרת VNC לבחור ". ודא שהאפשרויות "אימות באמצעות כניסה יחידה (SSO) במידת האפשר" והן "אימות באמצעות כרטיס חכם או מאגר תעודות במידת האפשר" אינן מסומנות .

לחץ על "אישור" כדי לשמור את ההגדרות שלך. סמל לחיבור החדש שלך מופיע בחלון הראשי.

לחץ פעמיים על הסמל כדי להתחבר למחשב המרוחק. תראה מסך הפתיחה עם התחלת החיבור.

מכיוון שהפכת את ההצפנה לבחירה, והיא לא תשתמש בה ממחשב Windows, תראה דו-שיח אזהרה.

בחר בתיבת הסימון "אל תתריעו על כך שוב במחשב זה", ואז לחצו על "המשך".

אתה רואה את שולחן העבודה של מחשב אובונטו המרוחק בחלון RealVNC.

זכרו, חיבור ה- VNC של Windows אינו מוצפן, לכן אל תפתחו מסמכים פרטיים או דוא"ל המשתמשים בחיבור זה.

לעולם לא רחוק מדי

אם אתה זקוק לגישה מרחוק למחשב אובונטו, כעת יש לך דרך קלה לעשות זאת. כתכונת בונוס, ל- RealVNC יש גם אפליקציה חינמית לסמארטפונים אנדרואיד ולאייפונים. אתה יכול להגדיר אותו על ידי ביצוע אותם שלבים לעיל.